כנס תורני לרבנים בסוגיית הלהט"ב

כנס 'קדושים תהיו' שמטרתו לחשוף רבני קהילות לסוגיית הלהט"ב מנקודת מבט תורנית, ביוזמת 'איגוד רבני קהילות' ומרכז 'בקדושה' נערך היום. בכנס הרצו בין השאר הרב ארל'ה הראל, הרב יעקב אריאל, הרב שמואל אליהו, ד"ר אליהו אקרמן וניר מנוסי בנו של דידי מנוסי. פעילי ארגוני הלהטבי"ם הדתיים סולקו מהמקום. עמיחי אליהו מנכ"ל איגוד רבני קהילות: "זהו כנס שיועד מראש לרבנים בלבד, הם באו להקליט אותנו שלא בידיעתינו".

 

עידן הראל ו18/04/2017

(צילום: באדיבות איגוד רבני קהילות.)

היום מתקיים בירושלים כנס 'קדושים תהיו', המיועד לראשונה לעיסוק בסוגיית הלהט"ב. הכנס יועד לרבני קהילות, ערים ויישובים. עם תחילת הכנס, הגיעו למקום פעילים מארגוני הלהט"ב הדתיים, בהם ארגון 'חברותא', וביקשו להכנס. חלקם שילמו מראש לכנס והזדהו כרבנים. הפעלים נחסמו בכניסה לכנס.

הרב עמיחי אליהו, מנכ"ל איגוד רבני קהילות שיזם את הכנס הגיב לדברים: "הם ידעו שהם לא יכולים להכנס ובאו בכל זאת. בהמשך ניסינו לפתוח עמם בדיאלוג ותוך כדי הם ניסו להקליט אותנו." עוד אומר הרב עמיחי: "אנחנו באים לומר את דבר התורה בגאון ולפתוח את הפה לרבנים שהתרגלו לפחד בגלל השתקות והטייה מכוונת. לא עוד. אנחנו מאמינים שמי שרוצה תמיכה וסיוע מרב הקהילה זכאי לקבל אותו והרבנים שלנו חייבים להכיר את האפשרויות. הגיעו לכאן 200 רבנים עם אמירה ברורה ואנחנו שמחים על כך".

ד"ר אליהו אקרמן שנאם בכנס אמר: "אני נגד המושג טיפולי המרה. אבל מותר לנו לסייע לאנשים שפונים אלינו, למרות שמנסים לצייר את זה כלא חוקי. יש חבר'ה שסובלים מאד, לא חיי יום ולא חיי לילה. הם יושבים בישיבה או בתנועות נוער, הם נראים מצוין, אבל הם לבד עם עצמם, וחווים סיוט אחד גדול, סוג של פיצול אישיות. אנחנו זקוקים לאנשי מקצוע טובים, ללמוד הרבה. יש אנשים ומנהיגים עם בורות מדהימה. הטיפול דורש מיומנות, מקצועיות, אהבה והרבה עבודה." "זה פיקוח נפשות, אנשים נפתחים לפני רב הקהילה, תגובה נכונה יכולה להרים אותו ולקדם אותו, תגובה לא נכונה, הוא נופל. לקהילה, לרב הקהילה יש כוח, רב הקהילה צריך ללוות, להיות בקשר עם המטופל והמטפלים. תפקיד רב הקהילה: הרבה אהבה, עידוד, מתן תקוה, אמון ביכולת לשנות ולהתקדם".

הרב ארל'ה הראל אמר: "התורה מתנגדת לכל פעילות מינית, אבל יש גם מצווה בתורה לעזור. אנחנו רוצים להקים קבוצות תמיכה לנערים דתיים אבל אין מימון, משרד החינוך לא רוצה לשמוע מזה. הרבנים עצמם צריכים להיות אוזן קשבת ולפעמים להלין בביתם נערים שנזרקו מביתם בגלל נטייתם המינית."

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49