ההשקעה הכי טובה של השנה האחרונה – הביטקוין

ישראלים רבים מחפשים בשנים האחרונות אפיקי השקעה שיניבו עבורם מקסימום רווחים במינימום סיכונים. אחוז משמעותי מהמשקיעים בישראל ובעולם כולו, הבין עם הזמן שאחד מפתרונות ההשקעה הטובים והמשתלמים ביותר כיום הוא מטבע דיגיטלי בשם "ביטקוין".

עמי שרון ו05/04/2017

(צילום: עמיעד טאוב)

המטבע שהומצא ב-2009 התקבל בתחילת הדרך בחשדנות, אבל עם הזמן הפך ללגיטימי לביצוע רכישות וגם להשקעות פיננסיות בסדרי גודל משתנים. כיום, כשהשווי שלו מוערך בסביבות אלף דולרים, כדאי שתכירו גם אתם את מאפייניו ואת יתרונות ההשקעה בו.

מהו בכלל ביטקוין?

ביטקוין, כאמור, הוא מטבע דיגיטלי בעל מספר מאפיינים ייחודיים. ראשית, מאחורי המטבע הזה לא עומד גוף "מסורתי" דוגמת בנק או ממשלה, אבל זו ממש לא בעיה: עדיין יש אינספור גופים בישראל ובעולם שמוכנים לקבל תשלום המבוסס על ביטקוין. מאפיין חשוב אחר הוא שביטקוין מגיע אך ורק בצורה של רצף מספרים, אשר בכל אחד מהמקרים הוא ייחודי. את הכספים מאחסנים בקבצים ייעודיים ("ארנק ביטקוין"), אותם ניתן למקם על גבי הדיסק הקשיח, בשירות מחשוב בענן וכן הלאה, ואין בנמצא מטבעות או שטרות של ביטקוין.

יש כיום מגוון רחב של דרכי השקעה, ביניהן קניית ביטקוין תופסת מקום של כבוד. תעיד על כך העובדה שבשנה האחרונה הערך של המטבע יותר מהוכפל, עלייה שהיא הגדולה ביותר מבין כלל המטבעות הקיימים כיום. אחת הסיבות העיקריות לכך היא שיש כיום אלגוריתם שמגביל, למעשה, את כמות המטבעות הדיגיטליים מהסוג הזה הקיימים בעולם. יש כמות מוגבלת של מטבעות, שמביאה לכך שהערך של כל מטבע מהסוג הזה עולה. מי שבוחר לקנות ביטקוין ומצליח לעשות את זה על פי הספר, מקבל אפיק השקעה בעל פוטנציאל רווח עצום.

חשוב להיות זהירים

עם כל היתרונות של ביטקוין, צריך גם לזכור שהוא מציב מספר סיכונים שיש להתחשב בהם. אתגר חשוב ביותר הוא לקנות ביטקוין בצורה מאובטחת. כצעד ראשון ניתן לפנות למערכות מקוונות - או למעשה בורסות מקוונות - שמבצעות המרה של מטבעות "מסורתיים" דוגמת דולר או אירו לביטקוין. כאשר מתבססים על שירות כזה חייבים לוודא שהוא אמין ומאובטח, מאחר שגם בשדה המשחק הזה פוטנציאל ההונאה קיים גם קיים.

חשוב לשים לב שבדרך כלל אי אפשר לרכוש ביטקוין באמצעות כרטיס אשראי או חשבון PayPal, עקב סוגיות הקשורות לביטול עסקאות באמצעים אלה. מה שמומלץ לעשות במצב הדברים הנוכחי הוא לבחור באחת מבין הדרכים הפשוטות יחסית לרכישת ביטקוין - העברה בנקאית דרך חברת חלפנות, רכישה באמצעות כספומט ביטקוין הממוקם בשגרירות הביטקוין שבתל אביב או חלפנות אישית של המטבע הדיגיטלי מול אנשים פרטיים. את האנשים האלה ניתן למצוא בקבוצות פייסבוק המוקדשות לתחום, דרך אתרים ייעודיים וכן הלאה. גם במקרה הזה מומלץ לעמוד על טיבו של האדם שמתנהלים מולו, ולוודא שהאדם יעביר את הכספים כבר במעמד המפגש.

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49