לראשונה מאז מלחמת ששת הימים - שטחה של ירושלים שוב גדל

250 דונם חדשים נוספו לאחרונה לשטחה של העיר ירושלים בסיומו של תהליך רב-שנתי, שיאפשר לעירייה להקים שכונת מגורים חדשה בירושלים בת כ- 2000 יח"ד חדשות.

עמי שרון ו22/02/2017

(צילום: עמיעד טאוב)

העיר ירושלים גדלה - 250 דונם חדשים נוספו לאחרונה לשטחה של העיר ירושלים בסיומו של תהליך רב-שנתי, שיאפשר לעירייה להקים שכונת מגורים חדשה בירושלים בת כ- 2000 יח"ד חדשות. 

בשנת 2009 התכנסה לראשונה ועדת הגבולות של משרד הפנים לדון באפשרות להעברת שטח בן 250 דונם, הסמוך לשכונת ארנונה, מהמועצה אזורית מטה יהודה וקיבוץ רמת רחל לתחום השיפוט של עיריית ירושלים.

השטח שימש בעבר כשטח חקלאי של קיבוץ רמת רחל.לאחרונה קיבלה העירייה מכתב רשמי משר הפנים המבשר על העברת השטח לתחומה.

בעקבות כך, עיריית ירושלים, יחד עם משרד השיכון ורשות מקרקעי ישראל, מתכננות לבנות בשטח זה את שכונת "מורדות ארנונה" שתכלול למעלה מ- 2,000 יחידות דיור. 

אישור התכנית לשכונת המגורים "מורדות ארנונה" והעברת תחומה לתחום שיפוט ירושלים, אפשר לעירייה ולרשויות הממשלתיות לגשת לפיתוח ושיווק השכונה.

התכנית כבר אושרה וקיבלה תוקף בוועדה המחוזית ונמצאת כעת בשלב שיווק הקרקעות שצפוי להימשך כשנה - לקראת הוצאת היתרי בניה.

ראש העיר, ניר ברקת ציין כי "אנחנו מחזקים את ירושלים ומגדילים אותה. בשנת ה- 50 לאיחודה  היא ממשיכה לגדול ולהתפתח. הקמת השכונה החדשה תאפשר לנו למשוך משפחות צעירות לעיר, להגדיל את המענה לביקוש למגורים בעיר וכמובן לחזק את ירושלים בירת ישראל".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49