כונן מד"א הציל חיי תינוק באמצע תפילה בבית הכנסת

כונן מד"א, שניאור ציק, אדם דתי שבסך הכל הגיע להתפלל בבית הכנסת כשלפתע שמע קולות שיעול של תינוק שאביו מחזיק אותו . בתושיה ובמקצועיות, לקח שניאור את התינוק מידי האב, הבחין כי הפעוט נחנק, הגיש לו טיפול מהיר במקום והציל את חייו. בדיעבד התברר כי חתיכת ניילון נתקעה לילד בגרון וגרמה לו לחנק.

רות עפרי טאוב ו22/11/2016

עטיפת הניילון שנשלפה עי כונן מדא (צילום: דוברות מדא)

נס בבית כנסת במושב במועצה אזורית עמק לוד. "אני יושב בבית כנסת כשברקע אני שומע תינוק משתעל בצורה מוזרה, מרגע לרגע אני שומע את השיעול גובר ואני מבין שמשהו חונק אותו ומקשה על נשימתו". מספר חובש רפואת חירום במד"א שניאור ציק על המקרה ומוסיף, "מיד ניגשתי לאביו של התינוק, הזדהתי כמתנדב מד"א וביקשתי ממנו לתת לי את התינוק. לקחתי אותו לזרועותי, סובבתי אותו ותפחתי בחוזקה בין השכמות כפי שלמדתי.

האבא הנסער הסביר לי כי לא נתן לילד שום דבר לאכול וכי אין לו סיבה להיחנק. לאחר שסובבתי את הילד והוא נרגע, הבחנו בניילון שקוף שיצא מגרונו, הסתבר שאחותו של התינוק בן ה 8 חודשים אכלה עוגיה שהייתה עטופה בניילון שהגיע לתינוק שלקח והכניס אותה לפיו".

זה היה יכול להיגמר אחרת לגמרי לולא כונן מד"א הבחין כי דבר מה אינו כשורה ומיד פעל בקור רוח כפי שלמד והוכשר בארגון.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "עובדי ומתנדבי מד"א בכוננות מתמדת ותמיד ערים לסביבתם. אנו עדים למקרה שמוכיח פעם נוספת עד כמה חשוב לרכוש כלים מצילי חיים. אני קורא לציבור הרחב להירשם לקורסי עזרה ראשונה של מד"א ולקחת חלק במשימה החשובה הזו. יש בידכם את הכוח לעזור לנו להמשיך ולהציל חיים בכל מקום ובכל עת. כמו כן, צוותי מד"א המיומנים עומדים לרשות הציבור ויעניקו מענה רפואי מידי לכל פגיעה שעלולה להתעורר".

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49