מסע בעקבות הישראלי המכוער

למעלה מ-6000 חניכי תנועת עזרא חוו השנה מסע סוכות קצת אחר: החניכים נרתמו לנקות את שבילי הארץ מהצפון ועד הדרום, זאת לאחר שמאות אלפי הישראלים שטיילו במהלך החג השאירו אחריהם כמויות אשפה גדולות. מזכ"ל תנועת הנוער עזרא, שאול דה מלאך: "מכווינים את החניכים להיות מודעים ואקטיביים, לקחת אחריות ולהוסיף פעולה קטנה למען ארץ ישראל היפה והטובה"

עידן הראל ו27/10/2016

(צילום: תנועת עזרא)

מידי חג יוצאים מאות אלפי ישראלים לטייל ברחבי הארץ, הם צובאים על השבילים, פושטים על החניונים והפארקים ובעיקר משאירים אחריהם מסה אדירה של בקבוקים ריקים, עטיפות מזון, חיתולים מלוכלכים ואת מה שמחזק את הטענה כי הישראלי היה ונשאר מכוער. השבוע יצאו לראשונה כ-6000 חניכי תנועת הנוער עזרא למסע סוכות בסימן הישראלי היפה: ביום האחרון לחופשת החג, הם יצאו לאסוף את הזבל שהשאירו אחריהם המוני ישראל.

 במסגרת מסע הסוכות שנערך השנה חולקו החניכים לשלושה אזורים: איזור ירושלים טיילו בשפלת יהודה בנושא חמישים שנה לאיחוד ירושלים, כשבמהלך המסע חוו החניכים משימות וחידות בנושא. הכירו והעמיקו במשמעות העיר ירושלים ובכך הוסיפו לבניינה ואיחודה של ירושלים. איזור מר"צ (מרכז וצפון) יצאו לטייל באזור הר תבור למסע בעקבות "דרך ארץ", החניכים חוו חוויות קבוצתיות משותפות ונרתמו לשמירה על הסביבה. בטקס הסיום המרגש הוקרן סרטון מחווה מרגש בין הסניפים אשר ברכו אחד את השני לקראת השנה הקרובה.

חניכי אזור דרום יצאו למבואות ירושלים מלטרון ועד למצפה הראל, במהלך המסלול החניכים נפגשו עם משימות מאתגרות וחידות בנושא "חיים דרך אמונה באומץ". החניכים חוו על ידי המשימות את המשמעות של גיבוש, אהבת הארץ, קדושה ואמונה וחיים מתוך כל אלה. בטקס סיום מרגש ומרהיב שהשתתפו בו מאות חניכים מדריכים ובוגרים, מרכזות התנועה קיבלו דגל איזור ודגל התנועה, המסמל את ההובלה ופריצת הדרך המתרחשת בימים אלו בסניפי איזור דרום.

מזכ"ל תנועת הנוער עזרא, שאול דה מלאך, סיכם את המסע המוצלח ואמר כי: "אנו שמחים להיות נדבך משמעותי בקישור החניכים לארץ ישראל, טיולים ושטח. כמות השיא של החניכים היוצאים למסע האחרון מוכיחה כי לערכים אלו ישנו ערך נצחי גם ובעיקר היום. הדגש ששמנו השנה במודעות ואחריות סביבתית משתלב במקום אליו אנחנו מכווינים את החניכים - להיות מודע ואקטיבי, לקחת אחריות ולהוסיף פעולה קטנה למען ארץ ישראל היפה והטובה ובזכותנו גם יותר נקייה".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49