טיולים בישראל בדגש על יהדות

טיולים בישראל עם דגש על יהדות הם פופולאריים מאד בקרב ציבור יהודי ודתי המגיע לבקר בארצנו. טיולים אלו עוקבים למעשה אחר מסלול של אתרי מורשת יהודית ברחבי ישראל כמו הכותל המערבי, הר הזיתים, צפת ואתרים קדושים אחרים בצפון מדינת ישראל. קיים מגוון רחב של אפשרויות לטייל טיולי מורשת כאלו - מסלולים שונים ומספר ימים שונה הנע מ - 3 ועד 15 ימי טיול ובכל אחד מהטיולים הללו נחשפים התיירים לתרבות היהודית, להיסטוריה היהודית ולחיבור המדהים של העם היהודי לארץ ישראל.

עידן הראל ו30/09/2016

ירושלים (צילום: עמיעד טאוב)

תיירים יהודים רבים מתעניינים בהיסטוריה היהודית, בימי התנ"ך ובסיפורי התנ"ך שהתרחשו בחלקי הארץ השונים. טיולי מורשת אלו יהיו בדיוק מה שהם מחפשים בבואם לביקור לזמן קצר בארץ הקודש, ובמיוחד בפעם הראשונה. בטיולים אלו מסיירים בירושלים הבירה, על כל אזוריה - החלק העתיק והחלק החדש והמודרני יותר ועוברים מעין מסלול מישראל העתיקה לישראל החדשה והמודרנית - ביתו של העם היהודי. מבקרים באתרים הטעונים רגשית בשל ההיסטוריה הגלומה בהם כמו: הכותל המערבי - השריד האחרון מבית המקדש, מוזיאון יד ושם המתעד את זוועות השואה. מרגישים את ההיסטוריה בכל פינה כמו למשל בעיר קיסריה - שריד לאימפריה הרומית. מעפילים  להר מצדה ושומעים את סיפור הגבורה המדהים שאירע במקום ואפילו זוכים לראות עדויות היסטוריות מרגשות לאותו מאורע. לאחר ביקור מרגש כל כך ניתן לנוח ולהירגע בדרך מקורית ומהנה במקום הנמוך ביותר בעולם - ים המלח ולצוף בהנאה על מי המלח או להתעטף באמבטיה של בוץ המלא במינרלים ממריצים ובריאים. כל זה קיים בסיור מורשת בישראל! עושה חשק לא?

טיולי מורשת יהודית לתיירים יהודים המגיעים לארצנו כוללים מגוון רחב מאד של טיולים שבם יש אפשרות לגלות את העבר וחשוף את הסיפורים על היהודים בעבר וחייהם בארץ הקודש. בקבוצות הטיול יש תמיד מדריך דובר אנגלית רהוטה והמדריך יעניק חוויה ייחודית ומדהימה בארץ ישראל באמצעות התמיכה הרבה לחברי הקבוצה והידע הנרחב שיש לו. בטיולים אלו נהיה גם בחלקיה המודרניים והחדשים של ישראל כמו העיר תל אביב התוססת ושוקקת החיים, בתי קפה ומסעדות.

 נבקר ב"היכל העצמאות" -  בו הוכרזה הקמת מדינת ישראל ב 1948 על ידי דוד בן גוריון, בנמל יפו העתיק, בשכונת נווה צדק, בבית התפוצות אשר באוניברסיטת תל אביב ועוד ועוד. נבקר ב"מיני ישראל" בלטרון ובמוזיאון השריון הנמצא במקום. זהו אתר שבו התקיימו מספר קרבות חשובים ביותר בהיסטוריה היהודית.  נחקור את ירושלים  - העיר הקדושה ביותר לעם היהודי על הצד העתיק והצד החדיש שבה. נבקר בצפת  - עיר ה"קבלה", נעפיל לפסגת הר מצדה - האתר בן 2000 השנים והארמון שבו שנבנה על ידי המלך הורדוס, נצוף בים המלח המדהים והמרשים.

אין ספק שכל תייר יהודי ירצה לצאת לטיול שכזה וללמוד מקרוב את מורשת היהדות וחיבורה החזק לארץ ישראל.  בטיול זה נצפין לצפונה של מדינת ישראל נעבור דרך קיסריה - הבירה הרומית העתיקה המצויה לחופו של הים התיכון, עכו העתיקה ונגיע אף עד לראש הנקרה - הנקודה בה קיים מעבר גבול ללבנון ונרד לנקרות הקסומות ברכבל.

נגיע לאצבע הגליל ולרמת הגולן ונשמע סיפורים על מורשת קרב, מורשת היסטורית ותרבות יהודית רבת שנים. נבקר בעיר הכרמל - חיפה ובמקדש הבהאים שבה. לבסוף נגיע גם עד אילת - העיר התיירותית והדרומית ביותר בישראל ונהנה ממגוון האטרקציות הקיימות בה.

טיול מורשת בישראל הוא טיול שמתאים לכל תייר יהודי המבקר בישראל - במיוחד אם מבקר בה לראשונה. זו הדרך הטובה ביותר להכיר את ישראל ומורשתה ולחזור הביתה עם שלל חוויות שלא תישכחנה במהרה!

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49