השר בנט:''חינוך זה גם ברגליים, לא רק בכיתה"

לקראת יום ירושלים שר החינוך נפתלי בנט יזם, הדריך והוביל צעדה שהחלה בגבעת התחמושת והסתיימה ברחבת הכותל לפנות בוקר.

עמי שרון ו05/06/2016

(צילום: לשכת השר בנט)

בתחילת הצעדה אמר השר בנט: "חינוך זה גם ברגליים, לא רק בכיתה. הכרזנו על שבוע ירושלים ועל שנת ירושלים במערכת החינוך, כי רק עם הזוכר את עברו יש לו עתיד. המטרה שלנו היא לחבר את תלמידי ישראל לאהבת העיר. ירושלים איננה רק מקום, ירושלים היא היעוד שלנו, עיר שלוש הדתות המסמלת את התקווה שלנו לשלום אמת וצדק"

שר החינוך נפתלי בנט יזם בפעם השנייה את צעדת הלילה שהתקיימה במסגרת אירוע "מצדיעים לירושלים" בגבעת התחמושת. האירוע הינו יוזמתו של השר בנט שהחלה לפני כשנתיים עם זימון הקהל הרחב באמצעות פוסט בעמוד הפייסבוק.

מלבד הקהל הרחב שהגיע לצעוד, השתתפו בו כ- 1500 מתנדבי שנת שירות ותלמידי המכינות הקדם צבאיות וכ- 500 תלמידי י"א-י"ב, חניכי השכבה הבוגרת של החברה למתנ"סים.

תחילת הערב היה בגבעת התחמושת, שם התכנסו החניכים והתושבים לשירה בציבור ובטקס פתיחה בנושא ירושלים. לאחר מכן, שמעו המשתתפים על סיפור הקרב מפי כתרי מעוז, לוחם ומפקד בצנחנים, המשמש כמנכ"ל אתר ההנצחה של גבעת התחמושת.

לאחר האירוע הצטרפו המשתתפים לסיור לילי אותו הדריך שר החינוך, אליו הוזמן הקהל הרחב. לפני כשבוע פרסם השר בנט פוסט ובו הזמין את הציבור לסיור לכבוד יום ירושלים בעקבות הלוחמים. לפוסט נענו אלפי משתתפים שהגיעו וסיירו עם שר החינוך בעיר עד השעות הקטנות של הלילה. הסיור החל בגבעת התחמושת ומשם המשיך בעקבות קרבות הצנחנים לכיוון העיר העתיקה והכותל המערבי. במהלך הסיור הדריך השר את הצועדים, תיאר את מהלך הקרבות וסיפר על גיבורי המלחמה בירושלים. עם ההגעה לכותל המערבי התקיים טקס הוקרה לתלמידי המכינות הקדם צבאיות ומתנדבי שנת השירות. 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49