חדש: שתילי בטטות לגידול עצמי בעציצים ובגינה

מתי אכלתם לאחרונה בטטה שגידלתם בעצמכם? חדש- שתילי בטטות חדשים לגידול עצמי בעציצים ובגינה מזנים נבחרים, הצמח משתרע לרוחב ויוצר מרבד ירוק ופורח.

 

ליאת עפרי ו30/03/2015

(צילום: באדיבות רוני חסיד יח"צ)

(צילום: באדיבות רוני חסיד יח"צ)

משתלות חישתיל השיקו סדרה של שתילי בטטות לגידול עצמי מזנים נבחרים המשמשים גם את החקלאים המקצועיים. את צמחי הבטטה ניתן לשתול בעציצים בינוניים וגדולים או בגינה ובתוך כשלושה חודשים הם צפויים להניב בטטות בשלות.

הבטטה היא אחד מהירקות הבריאים ביותר ואינה מכילה שומן. היא בעלת ערך תזונתי גבוה, עשירה בויטמינים A,C,B6 ומהווה מקור מצוין לברזל, מגנזיום ואשלגן. יש בה כדי לחזק את המערכת החיסונית ועל פי הרפואה העממית נחשבת כמסייעת לשיפור הראייה ולבריאות העור. הבטטה יכולה להיאכל כשהיא מבושלת, אפויה או מטוגנת ומשמשת כמרכיב באפייה להכנת עוגות, לחם ומאפים אחרים.

ניתן לשתול את שתילי הבטטות בכל השנה כשהמועד המיטבי הוא באביב ובתחילת הקיץ. הצמח מתפשט לצדדים בעת גדילתו ויוצר מרבד ירוק ופורח.

את הבטטות ניתן לרכוש במשתלות ומרכזי גינון ברחבי הארץ. עדכונים על מוצרים חדשים לנוי ולחקלאות בעמוד הפייסבוק של חישתיל: www.facebook.com/hishtil1974

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49