ראש העיר ירושלים ניר ברקת: "העירייה פועלת להקים מרכז תרבות יהודי לצרכי המגזר הדתי בירושלים"

באירוע שנערך בתיאטרון 'אספקלריא' אמר ברקת: "יש צורך לשדרג משמעותית את שירותי התרבות המותאמים למגזר הדתי ולהקציב לכך את המשאבים הנדרשים"

עמי שרון ו12/11/2014

ראש העיר ירושלים ניר ברקת בתאטרון אספקלריא (צילום: רוזית כהן)

"התרבות הייעודית למגזר הדתי והחרדי זקוקה לשינוי מעשי ולהתייחסות שונה מצד הרשויות והממשלה". את הקריאה הזו הפנה מנכ"ל תיאטרון 'אספקלריא' מר חגי לובר, בכנס לנציגי תקשורת מהמדיה החרדית והדתית שנערך בבית 'אספקלריא'. הקהל שהוזמן לאירוע המיוחד שנערך לנציגי תקשורת חרדיים במרכז אספקלריא בגבעת שאול, התרשם מן המופע 'איזוגי', העוסק בשלושה אנשים שפונים לייעוץ משפחתי, כאשר המטפל בעצמו אשר מדבר וממליץ גבוהה-גבוהה, מתברר ככזה הזקוק נואשות להכוונה וסיוע בעצמו...

את האירוע כיבד בנוכחותו ראש העיר ירושלים ניר ברקת, אשר טרם הרמת המסך לקראת המופע נאם קצרות בפני מנהלי 'אספקלריא', הצוות וקהל המשתתפים.

ראש העיר עמד על התרשמותו מן התפוקה הערכית והמרהיבה אותה מפיק המקום, למרות תנאי המקום הקיימים כעת במבנה בו שוהה 'אספקלריא'. "אין ספק שיש למצוא ולהכשיר מקום ראוי של כבוד לתרבות הייעודית הזאת, וכי העירייה פועלת להכשרת מבנה 'בית הרופא' שברחוב הנביאים לטובת 'אספקלריא', כבר בתקופה הקרובה". ראש העיר הוסיף כי "אני סמוך ובטוח שגם אתם תצליחו ותפרצו לא רק לקהל הירושלמי הרחב, לא רק לקהל בכל הארץ אלא תחוו גם הצלחה בינלאומית".

ראש העיר הרחיב על ההתפתחות התרבותית ברחבי העיר, אשר העיריה משקיעה בה רבות והפירות כבר ניכרים היטב בשטח. "מאז הקדנציה הראשונה שלי, אני גורס כי התרבות היא המפתח והבסיס לקידום העיר בהיבטים השונים ואני עושה את מירב המאמצים בכיוון. שואלים אותי מדי פעם, למה הציבור הדתי, ובוודאי החרדי  - צריך תרבות? ואני משיב: 'כי יש להם תרבות!', אנו לא ממציאים את הגלגל, צריך רק לעזור לו לנוע, לייעל ולשדרג באמצעים המתקדמים והתומכים שיש בידינו כעת, אך עובדת התרבות הדתית והחרדים אינה ניתנה כלל לוויכוח!"

ראש העיר ציין כי המשאבים לתרבות החרדית יגדלו משמעותית. "היעד הבא שלנו, הינו להביא את מהפכת התרבות גם אל הציבור הדתי. לא להשפיע כמובן על אורח החיים או הדרישות הדתיות, אך כמו ששמענו אן באספקלריא - יש למשל הצגות של נשים עבור נשים או כאלה המותאמות לילדים. צריך לעודד תופעות תרבות אלה, שיכולים בהחלט להתאים ולהעשיר את התרבות בצורה ייחודית וערכית כאחד - ואתם, כאן באספקלריא, הדוגמה המובהקת לכך". 

תיאטרון אספקלריא, הינו תיאטרון רפרטוארי היהודי הראשון שהוקם בישראל לפני כ-15 שנה בניהולו של חגי לובר. השנה אף הוכרז התיאטרון על ידי המועצה לתרבות כתיאטרון מצטיין בין מוסדות התרבות המובילים בישראל. מטרת 'אספקלריא' להעלות הצגות ומופעי תרבות המותאמים לעולם הערכים היהודי, לכלל הציבור חילוני, דתי וחרדי כאחד, ליצירות בעלות מאפיינים יהודיים, ובמקביל לאפשר גם לקהלים נוספים, בהם הקהל החרדי, ליהנות מפעילות תרבות ואמנות המתאימות לעולמם הערכי.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. פרגון רב
    (13/11/2014)
    מעבר להצגה מוצלחת במיוחד ומומלצת! שמח שישנה התקדמות ורצון מצד ראש העיר. הדבר יקדם את העיר תרבותית, חברתית וישאיר צעירים רבים בעיר הבירה היהודית!

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49