הטנקיסטים של חב"ד העניקו לראש הממשלה את ארבעת המינים לקראת חג הסוכות

ראש הממשלה ביקש משליח חב"ד והרב הראשי של אוקראינה לפעול להעלאת כמה שיותר יהודים לישראל

 

עמי שרון ו08/10/2014

רבני חב\"ד מעניקים את ארבעת המינים לראש הממשלה (צילום: יחסי ציבור)

הסוכות הניידות מוכנות ליציאה לדרך (צילום: יחסי ציבור)

גם בבית ראש הממשלה, כמו כל בעם ישראל, מתכוננים לחג הסוכות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, רעייתו ובניו אירחו אמש בסוכתם משלחת של ראשי חסידות חב"ד בארץ, שהעניקה להם כמסורת מרובת השנים סט ארבעת המינים לכבוד החג.

יו"ר ארגון "ניידות חב"ד" (ה"טנקיסיטים") הרב דוד נחשון אמר לנתניהו כי "חג הסוכות הוא חג של אחדות בו לא מוותרים גם על הרחוקים והנידחים ביותר, אותם אלה המשולים לערבה שאין לה טעם ולא ריח".

הרב משה אסמן, הרב הראשי של אוקראינה, סיפר על בנו החייל ששירת ברצועת עזה במהלך מבצע צוק איתן והציג בפני ראש הממשלה תמונות מפעילות 'טנקי המצוות' של חב"ד שפעלו לחיזוק הלוחמים בעזה במהלך כל ימי המבצע. הרב אסמן אף העניק לנתניהו אלבום צילומים מיוחד של הקהילה היהודית באוקראינה וציין כי המצב הקשה במדינה מאלץ אותו ואת המוסדות היהודיים לקלוט ולטפל בפליטים יהודים שנמלטים מאזורי הלחימה.

נתניהו שאל אם אפשר להשפיע על היהודים שם לעלות לארץ ולאחר שנענה בחיוב, הפציר ברב אסמן "לעשות כל שביכולתו בכי לשכנע כמה שיותר יהודים לעלות לישראל".

יו"ר עמותת "יד לילד המיוחד" הרב מנדי בליניצקי הגיש לנתניהו תמונה גדולה שצולמה במרכז חב"ד העולמי (הידוע בכינויו 770) במוצאי ראש השנה האחרון, בה נראה כי המקום הומה מאדם תוך שהוא מציין בפני ראש הממשלה נתניהו כי "המקום חי עם רבי חי". ראש הממשלה הביע געגוע למקום בו ביקר מספר פעמים שנפגש עם הרבי בשנות השמונים כשכיהן כשגריר ישראל באו"ם.

הרב זלמן וולף העניק לנתניהו קופסת עור לאתרוג, ואילו הרב אברהם מיידנצ'יק העניק לבני המשפחה חוברות המפרטות את מנהגי ומצוות החג.

בתוך כך, הטנקסטים של חב'ד מתכוננים להפעיל במהלך ימי החג צי של סוכות ניידות אותם חיברו לרכבים שלהם.

פעילי "ניידות חב"ד בארץ הקודש" סיימו בימים האחרונים לחבר סוכות ניידות וכשרות ל'טנקים' איתם ייסעו בכל ימי החג בכל רחבי הארץ ויגיעו לאתרים אזרחים ובסיסי צה"ל, כדי לזכות את המטיילים והחיילים במצוות ישיבה בסוכה וכמובן גם במצוות 4 המינים.

"חודש תשרי הוא החודש העמוס ביותר בפעילות ניידות חב"ד בארץ הקודש, להפצת יהדות בכל רחבי הארץ. לקראת חג הסוכות, חיברנו את סוכות ניידות לטנקים, כך שיביאו את כל מצוות החג אל כל יהודי וחייל, מבסיסי צה"ל הסמוכים לאילת, ועד למושבים באצבע הגליל", אמר הרב דוד נחשון, יו"ר ניידות חב"ד בארץ הקודש.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49