נשיא המדינה השתתף הלילה באמירת סליחות בבית הכנסת שבמשכן הנשיא

נשיא המדינה ראובן ריבלין השתתף הלילה באמירת סליחות מרגשת שהתקיימה בבית הכנסת במשכן הנשיא בירושלים

עמיעד טאוב ו01/10/2014

הנשיא ריבלין בעת אמירת הסליחות (צילום: חיים צח / לע"מ)

בית הכנסת שבבית הנשיא הוקם לפני כעשור והוא פועל באופן יומיומי על ידי קבוצת מתפללים קבועה ומתמידה אותה פגש בליל אמש נשיא המדינה ראובן (רובי) כאשר השתתף באמירת בסליחות שהוביל החזן הצבאי הראשי סא״ל שי אברמסון.

הנשיא נשא דברים בפתח הסליחות: ״בתפילת הימים הנוראים פונה שליח הציבור בתפילה מיוחדת לריבון העולמים שינחה אותו וילווה אותו כאשר הוא מוביל את הציבור בתפילתו: הֱיֵה עִם פִּיפִיּוֹת שְׁלוּחֵי עַמְּךָ בֵּית יִשְׂרָאֵל הָעוֹמְדִים לְבַקֵּשׁ תְּפִלָּה וְתַחֲנוּנִים מִלְּפָנֶיךָ עַל עַמְּךָ בֵּית יִשְׂרָאֵל, הוֹרֵם מַה שֶּׁיֹּאמְרוּ הֲבִינֵם מַה שֶּׁיְּדַבֵּרוּ ..."

"פעמים רבות אני מהרהר בתפילתי אם לא כיון הפייטן לכך ששלוחי הציבור, משרתי הציבור, נציגיו ונבחריו יש להם אחריות יתרה על מעשיהם. הם חייבים להיזהר בלשונם, ללמוד כיצד להתבטא, להבין מתי 'עת לדבר' ומתי 'עת להחריש'. מי שנבחר לייצג ציבור או לשרת אותו חייב לאמץ מבט מקיף וכולל, נועם הליכות וסגנון ראוי, הדר ועוצמה, במעשיו, דיבוריו ובקוד ההתנהגות שלו".

"השנה שעברה עלינו לטובה הייתה שנה מתוחה, שנת בחירות והכרעה, שנה שבה יצאה ישראל למערכה על מנת להגן על גבולותיה. שנה שבה לצד התמודדות יומיומית עם אתגרי החוץ והביטחון, מזרח-תיכון משתנה ואנטישמיות גואה, נדרשה מדינת ישראל לגעת ולטפל בנושאים חברתיים כואבים ומוגלתיים".

"אני רואה מסר חשוב בכך שבבית הנשיא יש השנה אמירת סליחות. אני רואה את בית הנשיא על עובדיו תופס מקום מרכזי יותר ומהותי יותר בהוויית החיים הישראלית ובחזית העשייה הציבורית כקול הקורא לאחריות, שיקול דעת, איזון, הקפדה על כללי המשחק ושיתוף כלל החלקים בחברה הישראלית באחריות אמת לעתידה וגורלה. עם פרוש ימי החסד של עשרת ימי תשובה ויום-הכיפורים אני מאחל לכולנו שנדע להכיר במעלת חברנו ושהשנה הבאה עלינו תהיה שנת בטחון וקוממיות, שנת אהבה לארץ ישראל, שנת שלום ותקווה. שנה שבא נעבוד יחד כגוף אחד למען מדינת-ישראל ואזרחיה. 'תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה' ", סיכם הנשיא את דבריו.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49