הרב גרוסמן העביר שיעור לאלפי תלמידים

כ-7000 תלמידים מכל רחבי הארץ השתתפו השבוע בשיעור מקוון שהעביר הרב דוד יצחק גרוסמן לקראת ראש השנה

עמי שרון ו18/09/2014

 כ-7000 תלמידים מכל רחבי הארץ השתתפו השבוע בשיעור מקוון שהעביר הרב דוד יצחק גרוסמן בנושא חגי תשרי והימים הנוראים. הפעילות הייחודית הועברה בצורה מקוונת ל-89 בתי ספר ממבואות החרמון ועד אילת, באמצעות מיזם "סיסמה לכל תלמיד".

לקראת שיעורו של הרב גרוסמן הוקם אתר ייחודי שהכין וריכז את כלל בתי הספר המשתתפים, במסגרתו יכלו התלמידים להתכונן לשיעור ולקרוא אודות הרב גרוסמן ופועלו. דרך האתר גם צפו התלמידים בשידור החי, שנעשה באמצעות פלטפורמת ה-Hangouts של גוגל.

 

במהלך השיעור הסביר הרב על משמעות החגים, ובתום השיעור השיב לשאלות התלמידים. בתשובה לאחת השאלות הציע הרב גרוסמן לתלמידים לקבל על עצמם לעשות מעשה טוב לקראת השנה החדשה ולהקפיד לכבד את הוריהם. הנתינה והסובלנות הם ערכים מרכזיים שהמיזם חרט על דגלו תחת הסיסמה "מתקוונים לעשות טוב ברשת", ושיעור זה מהווה חלק מרוח זו. הרב גרוסמן הבטיח להמשיך לקיים שיעורים מעין אלו גם בעתיד ואמר כי הוא רואה זכות גדולה בהעברת שיעור לכלל תלמידי ישראל.

מנכ"לית מיזם "סיסמה לכל תלמיד" מגי אסייג, אמרה כי: "אנו מודים לרב גרוסמן על שהעשיר את התלמידים במשמעותם העמוקה של חגי תשרי וימי התשובה. מדובר בפעילות חינוכית ערכית שמתאפשרת בזכות האמצעים הטכנולוגיים המתקדמים של רשת 'סיסמה לכל תלמיד' ותורמת לתלמידים הן בהקניית ידע והן בחוויית הלמידה".

 

רשת "סיסמה לכל תלמיד" מפעילה רשת לימודית חברתית בבתי ספר בכל רחבי הארץ, והיא מהווה רשת לימודית חברתית, המחברת בין שלושת גורמי ההוראה המרכזיים: מורים, תלמידים והורים. המיזם פועל על בסיס פלטפורמה (רשת ענן) המאפשרת תקשורת עדכנית, מיידית ונוחה בין המורים לתלמידים, ומעודדת ביטוי עצמי ויצירתיות הן בקרב המורים והן בקרב התלמידים. אל פורטל "סיסמה לכל תלמיד" ניתן לגשת מכל מחשב המחובר לאינטרנט. ייחודיות המיזם, נמצאת בתהליכי ההטמעה האישיים שמוענקים לכל בית ספר, ולצוות ההוראה המשתתף בפרויקט.

  

הרב גרוסמן הוא רבה של מגדל העמק ועומד בראש רשת החינוך הארצית מגדל אור, ובשנת תשס"ד (2004) זכה הרב גרוסמן בפרס ישראל.

את השיעור המלא שהעביר הרב גרוסמן ניתן למצוא בקישור הבא -

https://www.youtube.com/watch?v=ZIqqQodeY_0#t=14

 


+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49