השר אריאל:חוקת הבית היהודי תפגע באחדות

ערב כינוס החוקה פנה השר אריאל לשר בנט: "העברת החוקה בלעדינו - לא חברות ולא שאיפה לאחדות".גם ח''כ יוגב פרסם פנייה לחברי המרכז להתנגד לחוקה החדשה.

עמי שרון ו10/09/2014

(צילום: אלי נאמן)

יומיים לפני כינוס מרכז המפד"ל, שלח הערב השר אורי אריאל ליו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט מכתב נוסף, וזאת לאחר ששני המכתבים הקודמים לא נענו. השר אריאל קבל על החלטת השר בנט להעביר את החוקה בלא לסכם את פרטי האחדות בין המפלגות, כפי שסוכם ערב הבחירות לכנסת, וזאת על אף פניות חוזרות ונשנות מצד השר אריאל וחברי האיחוד הלאומי.

השר אריאל מזכיר כי "לפני שנה וחצי, ערב הבחירות, הסכמנו בין מפלגת האיחוד הלאומי והמפד"ל - הבית היהודי לבצע מיזוג בין שתי המפלגות. "למרות עשרות פניות אליך להתקדם בדיונים על אחדות, דחית אותנו בלך ושוב באופן לא חברי. מדבריך אתמול, כפי שפורסמו בערוץ 7, עולה כי כוונתך מראש הייתה להעביר חוקה בלעדינו ולאחריה לפנות אלינו לאחדות. זו לא חברות ובטח לא שאיפה לאחדות!"

השר אריאל חוזר על הצעתו: "הצעתי ואני חוזר על הצעתי, לשבת באופן רצוף ורציני ולסכם את האחדות, ורק אחר כך לבצע חוקה משותפת". השר אריאל מדגיש "מדבריך עולה כאילו אנחנו מתואמים, אך אין לדברים שחר והם עלולים להטעות את הציבור".

גם ח''כ מוטי יוגב פנה לחברי המרכז בדירהש להתנגד לחוקה.תחת הכותרת ''משהו לא כל כך טוב קורה בבית היהודי'' כתב יוגב:''מפלגת הציונות הדתית היא מפלגה ציבורית בה היחיד אינו חושש להביע דעתו וה"ביחד" קובעים את הדרך של ציבור רחב ומגוון - חשוב שתישאר כך. ניסיונות ההשתלטות של היחיד אינם מבטיחים עוצמה וגודל, מפלגות השלטון בישראל- הליכוד והעבודה, הם מפלגות דמוקרטיות. הדבר עלול להביא למציאות בה קבוצות ויחידים יחושו שאינם מיוצגים ומשפיעים דוגמת אנשי תקומה שאיש לא בא איתם בדברים, כך גם לא התקיים כל דיון בחוקה בסיעה, או איתי כנבחר ציבור ובמקום לחזק אמון ואחדות, מעשיו של יו"ר המפלגה מקדמים חוסר אמון ואפשרויות של פרישות ופילוגים''.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49