לקראת הקיץ: הלכות גלידה

עם בוא הקיץ ותחילת עונת הגלידות והקרטיבים, מחדדים בבד"ץ העדה החרדית את הברכות השונות על גלידות. בנוסף, מבהירים בבד"ץ האם מותר להשתמש בספריי קצפת בשבת.

 

ליאת עפרי ו08/08/2013

(צילום: באדיבות נועה לוי)

הקיץ כבר כאן ואיתו גם עונת הגלידות. החברות הגדולות בתחום התחילו לשווק טעמים חדשים באריזות שונות והילדים כבר מחכים לטעום את הגלידות והקרטיבים. אך האם אנחנו באמת יודעים מה מברכים על גלידה?

מפרסומים פנימיים של בד"ץ העדה החרדית עולה כי גביעי גלידה, או גביעי גלידה חמה, שמטרתם רק להחזיק את הגלידה, יש לברך "שהכל" על הגלידה וזה פוטר גם את הגביע.

אך גלידות קסטה או הביסקוויטים שבשולי הקרמבו, שהם מזונות בפני עצמם, אין הביסקוויטים נפטרים בברכת שהכל, וצריך תחילה לברך עליהם בנפרד "בורא מיני מזונות".

למי שירצה לפנק את הילדים בשבת ולהוסיף לגלידות גם קצפת, יצטרך להתייעץ עם רב היות והבד"ץ העלה את הסוגייה בפרסומים פנימיים שישנה בעיה להשתמש בקצפת להתזה בספריי בשבת משום חשש שהיא עושה צורה ואסורה משום מלאכת כותב. לכן הבד"ץ ממליץ להתייעץ עם רב בנושא זה.

למי שירצה לפזר סוכריות על הגלידה, מזהיר הבד"ץ כי צריך לשים לב למקור הסוכריות ואם הן בחזקת חלבי או פרווה. לאחרונה התגלו שיש סוכריות חלביות שעל גבי האריזה רשום באנגלית "כשר-פרווה" על האריזה אך למעשה הן חלביות. נמצא גם כי יש סוכריות חלביות משכם ומרמאללה בלי תווית מזהה ויש לשים לב לכך.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49