בית המשפט בוינה תומך במכחישי שואה

זעם בקהילה היהודית בווינה בעקבות צו המחייב להשיב ללימודים ילדי איש נטורי קרתא שהשתתף בכנס מכחישי שואה

עמי שרון ו17/07/2007

זעם בקהילה היהודי באוסטריה בעקבות צו שהוציא בית משפט מקומי, המחייב את בית הספר היהודי במקום להשיב ללימודים את ילדיו של איש נטורי קרתא ר' משה אריה פרידמן, שהשתתף בשנה שעברה בכנס מכחישי שואה באיראן. כזכור, נוכחותם של קבוצת קיצונים מנטורי קרתא באותו כנס שאף התחבקו עם נשיא איראן אחמדיניג'אד עוררה סערה בישראל ובעולם היהודי.

הקהילה היהודית בווינה החליטה לנדות את ר' משה אריה פרידמן ובני משפחתו. האחרון לא וויתר ופנה לבית משפט בווינה כדי שיחייב החזרת ילדיו לבית הספר היהודי. לאחרונה הוציא בית המשפט צו כזה וגם השית על הקהילה היהודית קנס בגובה 850 אלף יורו.

ראשי הקהילה היהודית בווינה החליטו לפנות לרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר, כדי שזה ישגר מכתב לשר המשפטים במטרה לבטל את הצו. עורכי הדין המייצגים סברו כי מכתב כזה של רב ראשי לישראל יבהיר לשר המשפטים האוסטרי כי "מעשהו של פרידמן נתפס כחמור בכל עולם היהודי ומחייב נקיטת צעדים נגדו". לדברי עורכי הדין דבר זה יחזק את טענתם כי לא מדובר באפלייה על רקע אידיאולוגי אלא בנקיטת צעדים מתבקשים כלפי מי שמתריס ומעורר פרובוקציות כנגד היהדות.

צוין כי הנהלת בית הספר היהודי נמצאת במצוקה גדולה כיוון שהורים רבים מאיימים שיוציאו את ילדיהם מבית הספר אם ילדיו של פרידמן ישובו לחבוש את ספסליו. במכתבו לשר המשפטים האוסטרי מדגיש הרב הראשי לישראל כי "בשם הצדק הדתי שלנו, אבקשך בכל לשון של בקשה, לפעול להסרת צו המניעה של בית המשפט ולהתיר לנו למצות כל דרך להוקיע מכחיש שואה זה, עד שיחזור בו ממעשיו ומפעולותיו המבישות".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. האם אין לנו מחוייבות לגבי ילד יהודי?
    (19/07/2007)
    אך נשאלת כאן השאלה האם מה דינו של הילד במה הוא פשע האם יש מסגרת לימודים אחרת בה הילד יוכל ללמוד?ואם לא אז אנו ניתן יד שילמד אצל הגויים ומהם ? האם אביו עושה פרובקציה בין כותלי בי"ס? ועוד כמה שאלות שאנו צריכים לשאול את עצמנו כשמדובר בילד שלא חטא-אלא רק אבעו

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49