משלחת מומחים מקק"ל בוועידת הייעור העולמית בתורכיה

לראשונה מאז חודשו היחסים הדיפלומטיים עם תורכיה, הגיעה לאיסטנבול משלחת ישראלית ראשונה בה חברים נציגי קק"ל, למפגש העשירי של פורום הייעור העולמי.

עטרת זרביב ו15/04/2013

(צילום: באדיבות קק"ל)

(צילום: באדיבות קק"ל)

השנה הכנס נערך באופן ייחודי, ומתקיים במעמד גבוה של האו"ם, עם משלחות מיניסטריאליות מ-193 מדינות. ראש ממשלת טורקיה, ארדואן, בכבודו ובעצמו, פתח את הכנס.

אפי שטנצלר, יו"ר קק"ל: "נציגי קק"ל הביעו את רצונם ליזום הקמת קרן משותפת למדינות אגן הים התיכון, המתמודדות עם בעיות ואתגרים דומים לאלה שישראל מתמודדת איתן. בנוסף, ליצור קשרי עבודה עם חוקרים, ראשי ייעור זרים וארגונים עולמיים העוסקים בייעור על מגוון התחומים: ייעור מדברי, התמודדות עם מחלות ומזיקים, אקלום והשבחה של מיני עצי יער, הערכות לשינויי האקלים ועוד".

מפגש העשירי של פורום הייעור העולמי שנפתח ב 8 לחודש ויתקיים עד ה 19 באפריל באיסטנבול, תורכיה. המפגש מתמקד השנה בייעור ופיתוח כלכלי. ראש ממשלת טורקיה ארדואן בעצמו פתח את הכנס. בנאום מעניין שנגע בכל תחומי הייעור, מידבור ושמירה על יערות מכריתה וכמו כן, נושאים הקשורים במניעת זיהום מים ואוויר. זוהי המשלחת הרשמית הישראלית הראשונה לטורקיה לאחר חידוש היחסים הדיפלומאטיים בין המדינות.  

נציגי קק"ל, האגרונומים אביב אייזנבנד וגיל עצמון, היוו את עיקר המשלחת הישראלית הרשמית לכנס, קיימו, במהלך הכנס, אירוע צד בו הציגו סרט על קק"ל ונתנו כל אחד מהם הרצאה בנושאי הייעור באזורים צחיחים וצחיחים למחצה, דחיקת המדבור, שתלנות איקלום ועוד, נושאים בהם צברה קק"ל ידע רב במהלך שנים רבות של עשייה, מחקר ופיתוח.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49