לראשונה: קינות והלכות ט' באב בשפה הרוסית

 איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים, בראשותו של לב לבייב הוציא לאור ספר קינות בשפה הרוסית.

עמי שרון ו15/07/2007

כריכת ספר הקינות

לראשונה: קינות והלכות ט' באב בשפה הרוסית. בשבוע האחרון יצא ממכבש הדפוס הספר "קינות" בשפה הרוסית, הכולל גם את הלכות ט' באב, המנהגים ומדרשי חז"ל על ענייני חורבן הבית.

הספר יצא לאור על ידי ההוצאה לאור "לחיים" שתחת איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים, בראשותו של הנגיד לב לבייב. נמסר, כי על כתיבת הספר שקד צוות נרחב של אברכים יראי שמיים (דוברי רוסית) במשך כשנה, הכל תחת הכוונתו של רבה הראשי של רוסיה הרב בערל לאזאר.

בראש ההוצאה לאור עומד הרב ברוך גורין, שכבר הוציא לאור עד היום מאות ספרים במסגרת ההוצאה לאור, המהווה לחם חוקם של אלפי יהודים דוברי השפה הרוסית בעולם כולו ובעיקר בחבר העמים, בו מתחוללת בשנים האחרונות מהפך תשובה בקנה מידה עולמי.

צוין, כי ספר זה הוא המשך להוצאות ספרי יסוד של העם היהודי, עליו שוקדים בימים אלו כשבעים איש. נמסר כי בהמשך ייצאו לאור כל החמישה חומשי תורה עם תרגום כולל על הרש"י, עשרות ספרי ראשונים, תניא, נועם אלימלך ואוהב ישראל ועוד ספרים רבים "אשר יתנו מענה לאלפי המתקרבים הנמצאים בשלבי התקרבות שונים לתורה הקדושה".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. מצוין
    (17/07/2007)

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49