כשרומני הגיע לכותל הישראלי

מיט רומני המועמד לנשיאות ארה"ב מטעם המפלגה הרפוליקנית ביקר ברחבת הכותל המערבי בעיצומו של צום "תשעה באב" קרא את פרק קכ"א בתהילים יחד עם רב הכותל המערבי וטמן פתק בין אבני הכותל.אשתו צמה ביום זה. 

עמי שרון ו30/07/2012

(צילום: באדיבות לשכת רב הכותל)

מיט רומני ביקר ברחבת הכותל הכותל. מיט רומני המועמד לנשיאות ארה"ב מטעם המפלגה הרפוליקנית ביקר ברחבת הכותל המערבי במסגרת ביקורו בישראל.

הביקור התקיים בעיצומו של צום "תשעה באב" - יום בו עם ישראל מתאבל על חורבן בית מקדש ראשון ובית מקדש שני, ועל הרדיפות והצרות שפקדו את עם ישראל במשך אלפיים שנות גלות.

רב הכותל המערבי הרב שמואל רבינוביץ שליט"א קידם את האורח והסביר לו בהרחבה על היום הקשה, אשר בצד האבל הכבד יש בו גם תקווה ואמונה לבנין בית המקדש ולגאולת ישראל ואילו מנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי מר מרדכי סולי אליאב הציג בפניו מפה של הר הבית בעבר ובהווה.

מר מיט רומני אמר:''במקום הקדוש הזה ביום המיוחד הזה, אני מכיר יותר את ההיסטוריה של העם היהודי, וכואב את החורבן של עם ישראל העם המיוחד שהיה בעבר, ומתפלל ומאחל לשלום לעם בישראל ולעולם כולו''.

לאחר מכן אמר רומני פרק קכ"א בתהילים עם רב הכותל המערבי וטמן פתק בין נדבכי הכותל (הפתק הועבר למקום אחר על מנת שלא יוכלו לעשות בו שימוש). רב הכותל המערבי העניק למר מיט רומני ספר של מנהרות הכותל המערבי שבו יש סקיצה מקיפה על החשיפות שהתגלו במנהרות הכותל המערבי המשקפות את ההיסטוריה של העם היהודי במקום זה והקשר העמוק שלו לירושלים.

מר מיט רומני ציין כי ביקר בעבר במנהרות הכותל המערבי וכי הוא מכיר את ההיסטוריה של המקום. לאחר מכן חתם בספר המבקרים על ביקורו ותפילתו לשלום לאנושות כולו. רעייתו הצטרפה לביקור בכותל וציינה כי בחרה לצום עם עמ"י ביום הזה וכמו כן לא לבשה נעלי עור כמנהג תשעה באב .

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49