הקהילות היהודיות בחו''ל יפעלו לדיאלוג עם החרדים בבית שמש

על רקע המתיחות בין המגזרים השונים בבית שמש, החליטו הקהילות היהודיות של וושינגטון ודרום אפריקה לתמוך בפרויקטים שיעודדו דיאלוג ושיתוף פעולה עם המגזר החרדי בעיר.

עידן הראל ו09/01/2012

(צילום: באדיבות הרב ליפמן)

על רקע המתיחות בין המגזרים השונים בבית שמש, החליטו הקהילות היהודיות של וושינגטון ודרום אפריקה לתמוך בפרויקטים שיעודדו דיאלוג ושיתוף פעולה עם המגזר החרדי בעיר. קהילות וושינגטון ודרום אפריקה הן קהילות תאומות של אזור בית שמש ומטה יהודה, במסגרת תכנית השותפויות של הסוכנות היהודית, Partnership2Gether. כ- 600 קהילות יהודיות מחוברות כיום לכ- 90 רשויות מקומיות בישראל במסגרת יחידת השותפויות של הסוכנות היהודית. בכל שנה משתתפים בתכניות של השותפויות, שנועדו לייצור קשר חי ואמיתי עם יהדות התפוצות ולקדם פרויקטים בחברה הישראלית, כ- 300 אלף איש.

יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, אמר כי "אין מנוס מדיאלוג. כולנו עם אחד ולא נוכל להמשיך להתעלם אחד מהשני. זה נכון וחשוב לאסור את הפושעים האלימים, אבל פתרון ארוך טווח של הקרע בין חלקי עם ישראל נמצא רק בהידברות. לכן הסוכנות היהודית יזמה ביחד עם הקהילות היהודיות הידברות בין המגזרים השונים והיא קוראת לציבור לקדם יוזמות דומות".

בימים האחרונים פרסמה השותפות של וושינגטון ודרום אפריקה הפועלת בבית שמש הודעות הקוראות לציבור להגיש הצעות התומכות בקידום דיאלוג בין המגזרים השונים בעיר. המטרה של השותפות היא לתמוך כספית ב"רעיונות בעלי השפעה מתמשכת על העיר, אשר יעודדו את המתונים בקהילות להשמיע את קולם ואשר יובילו לתוצאות מדידות".

פרויקט השותפות של הסוכנות היהודית בבית שמש, המחבר את העיר ואת מטה יהודה לקהילות בוושינגטון ובדרום אפריקה, מקדם בשנים האחרונות פרויקטים העוסקים בקירוב הלבבות ובחיזוק קהילות מהמגזרים השונים בעיר בית שמש. בקרוב ייפתח קורס לנשים חרדיות העוסקות ביזמות בשיתוף עם מט"י (מרכז לטיפוח יזמות) קריית גת. תכנית נוספת, הפועלת בחסות השותפות, מעניקה הכשרה ומידע לגברים חרדים בבית שמש המעוניינים להשתלב בשוק העבודה. תוכנית "גשר חי" מפגישה בין ילדים ובני נוער מרקעים שונים בבית שמש ובמטה יהודה, עם עמיתיהם בבתי ספר יהודיים בוושינגטון ובדרום אפריקה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49