לראשונה אחרי 3000 שנה: שופר מזכוכית

בכיכר המדינה הושקה השבוע "גלריית רות לאומנות" המציגה פריטי אומנות מזכוכית מאיי מורנו - בתערוכה מוצג שופר הזכוכית הראשון בעולם. הרב לאו השתתף בטקס ההשקה ואף קבע מזוזה בפתח הגלריה.

עטרת זרביב ו19/09/2011

(צילום: אילן עמיחי)

(צילום: אילן עמיחי)

כיכר המדינה ידעה לאחרונה אירועים רבים ומתוקשרים, אבל אירוע מסוג כזה עוד לא ראתה: לרגל השקת גלריה לאומנות, ובה שופר הזכוכית הראשון בעולם, הגיעו לכיכר הרב הראשי ישראל מאיר לאו, ח"כ רונית תירוש ומכובדים נוספים. האירוע: השקת הגלריה ובה שופר הזכוכית הייחודי המרהיב ביופיו שהוכן באיטליה עם כיתוב מזהב: "ובשופר גדול יתקע".

הרב לאו נשא דברים ודיבר על ברכת שהחיינו על השופר שאנו עתידים לברך בראש השנה, ואף הסביר לנוכחים על חובת האכילה בהשקת הגלריה - מפני שרק במקום בו אוכלים ניתן לברך על קביעת מזוזה, וזאת לומדים מהפסוק "ושמתם על מזוזות ביתך" - ועל כן יש לעשות בגלריה, למשל,  דברים אותם עושים בבית כמו אכילה.  

''Ruth Art Gallery (גלריית רות לאומנות) - הינה גלריית פריטי אומנות מורנו הראשונה בעולם מחוץ לגבולות איטליה. פריטי הזכוכית של מורנו ידועים בכל העולם כיצירות אמנות. קבוצת איי מורנו, הקרובה לוונציה שבאיטליה, סוחפת אליה תיירים מכל העולם, אשר באים במיוחד בכדי לרכוש את זכוכיות מורנו הייחודיות. הגלריה הינה הראשונה בעולם המתמקדת בפריטים מעוצבים המגיעים ממורנו בלבד. בגלריה יוצגו בתחילה יצירות של שבעה אמני זכוכית שונים, שכל אחד מהם משתמש בטכניקות מורכבות וחומרי גלם על פי נוסחאות סודיות שכל אמן פיתח בעצמו.

במבחר הקולקציות יוצגו פריטים המעוצבים בהשראת ים וסימני שבירת האור על פני המים- קולקציית "אוקיאנוס" של האמן Guido Ferro, פריטים המעוצבים בהשראת שבט המאורי הניו-זילנדי- קולקציית "מאורי" של האמן Mario Gambaro ואף קולקציית שופרות זכוכית עם חריטה בזהב טהור, שהוזמנה במיוחד עבור הגלריה מ Formia Studio, המייצר גם למותגים פרטיים ידועים: בולגרי, קריסטיאן דיור, קשרל, קנזו, דיור, הרודס ועוד.

הגלריה עוצבה על ידי בעליה, האדריכלית שרון קלוגהפט וחיים הניג, והיא משתרעת על פני שטח של 150 מ"ר בכיכר המדינה, רח' ה' באייר 2 קומה 1-.

ניתן להתרשם מהפריטים באתר הגלריה: http://www.ruth-art.co.il .טלפון: 03-6961043

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. דבר מדהים
  (19/09/2011)
  הייתי בגלריה הזו ופשוט נהניתי מכל רגע... שווה ביקור. יש שם דברים מדהימים
 2. נראה כ"כ יפה
  (19/09/2011)
  איזה שופר מדליק איך לא חשבו על זה עד עכשיו....
 3. האם אפשר לתקוע בשופר זה
  (19/09/2011)
  או שזה רק ליופי ולגריה לאומנות?
 4. תערוכה מדהימה
  (19/09/2011)
 5. הייתי ומאוד נהנתי. ממליץ לראות
  (19/09/2011)
 6. הייתי ומאוד נהנתי. ממליץ לראות
  (19/09/2011)

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49