ברנז'ה: אהוד בנאי מחזק את האוהלים, אביתר בנאי את הרווקים הדתיים

משפחת בנאי מחזקת ומתחזקת, משפחת קור בערב בין דורי, היועצים של רוה''מ מסיירים בעיר דוד , ד''ר יועז הנדל משתדרג ויאיר לפיד מחפש דתיים למפלגה.כל מה שחם ומעניין בברנז'ה הדתית.

רז קיל ו21/08/2011

לפיד.פנה לשטרן (צילום: איציק בירן באדיבות הוצאת ידיעות אחרונות)

הציונות הדתית מבקרת במאהלים. בערב תשעה באב, הגיעו אנשי רוח מהציונות הדתית ובינהם, הרב בני לאו והרב אבי גיסר למאהל ברוטשילד, כדי לשוחח ולדבר על משמעות הצום לאור ההפגנות החברתיות של השבועות האחרונים, אנשי המאהל כיבדו את האורחים המאמינים ולא השמיעו מוזיקה בזמן ביקורם. שבוע אחרי, בט"ו באב הגיע למאהל הרב אבי רונצקי, לשעבר הרב הראשי של צ.ה.ל מלווה בפעילי תנועת רעננים-צעירי הציונות הדתית כדי לתמוך. במקביל באותו ערב בירושלים, הגיע למאהל הירושלמי הרב מנחם פרומן עם הזמר המתחזק אהוד בנאי.

בחצר מרכז תרבות עמים ונוער במושבה הגרמנית בירושלים, התקיים לאחרונה, אירוע רב משתתפים לצעירים וצעירות בני הציונות הדתית שכלל הופעה של הזמר המתחזק אביתר בנאי, ערב שירה וגם פאנלים רבים, עד אור הבוקר. בערב המרשים שאותו יזמה נטע אריאלי מבית ספר לקולנוע "מעלה" במשותף עם ח"כ אורי אורבך, השתתפו מאות רווקים ורווקות מהמגזר ובינהם גם רווקים ורווקות שנכנסו לרשימת - מאה הרווקים הנחשבים של המגזר, רשימה שפרסם מגזין מוצ"ש והיה לנושא השיחה המרכזי בקרב המשתתפים בערב.

 האבא והבת על במה אחת. בארוע של  "הלילה לא לומדים תורה" שהתקיים ברחובות, לקחו חלק הסרוגים דר אבשלום קור וביתו כתבת הטלויזיה מוריה לפיד שסיפקו הצצה בין-דורית לנושא-"ערבים זה בזה". בערב שאותו יזמה  פנינה שטאובר השתתפו גם אודי לאון, מנהל תכניות מועדפות ב"קשת",  יו"ר מפעל הפיס עוזי דיין, הזמר  אריאל הורוביץ. עוד נצפו   יהודה ברקן, חבר מועצת רחובות חנניה וינברגר,פרופ' דוד טנור, שמואל שטאובר ועוד.

 בשבוע שעבר התקיים כנס לציון עשור לשיתוף הפעולה בין תנועץ גשר המחברת בין דתים וחילונים עם בה"ד 1. מתחילת הפרויקט ועד היום השתתפו 40 אלף קצינים, בפעילות המשותפת. באירוע העשור המרגש נכחו אילן גאל דור - מנכ"ל גשר, היו"ר הרב ד"ר דני טרופר ואלוף במיל' אלעזר שטרן שייסדו את הפרויקט לפני עשור, וכן הרמטכ"ל לשעבר, השר משה יעלון, דניאל גולדמן , קצין חינוך ראשי תא"ל אלי שרמייסטר, מפקד בה"ד 1 ערן ניב, סא"ל ירון ניר מפקד מדרשת ירושלים וסר"ן צופית ארבל ממדרשת ירושלים.

 לראשונה בהיסטוריה של בתי הדין הרבניים, רב בבית הדין יוצא למילואים. הדיין הסרוג הרב מאיר כהנא, חבר בית הדין הרבני בבאר שבע שהוא גם סגן אלוף ומ"פ בצנחנים - יצא השבוע לשירות מילואים פעיל. מעולם לא היה דיין - קצין צנחנים וסגן אלוף המשרת במילואים וכהנא, יצר תקדים מבורך.

עם סוף מושב הקיץ של הכנסת בשבוע שעבר, יזמה היועצת הסרוגה של ראש הממשלה פרח לרנר, סיור לילי בעיר דוד ליועצים בכירים של שרים בממשלה, את הסיור המרתק ליועצים ערך המנהל האגדי של עיר דוד, דוידלה בארי. בקרב הסרוגים נצפו מסיירים, ראש המטה של שר התיירות, רועי ולר, היועצים של שר המשפטים, מבשרת נבו ואמציה בר-משה, היועצת של סגנית השר לאה נס, איילת גלילי, יועץ שר החוץ אבי אבוחצירא, מנהלת לשכת שר המדע רחל ביתן, דובר ש"ס - הסרוג רועי לחמנוביץ ועוד. 

 מפלגה חדשה בדרך ? למדור נודע שבשבועות האחרונים, נפגש איש התקשורת יאיר לפיד עם אישים בכירים בציונות הדתית ושוחח איתם בין השאר על אפשרות שישתלבו במפלגתו החדשה, בין האישים שנפגשו עם לפיד ניתן למנות את הרב שי פירון, האלוף במיל' אלעזר שטרן, וד"ר עליזה לביא.

 ח"כ זבולון אורלב ערך השבוע ביקור במחנה הקיץ של תנועת הנוער "עזרא" שמתקיים השנה ביער עמינדב לביקור ההתלוו  בני פרינץ מזכ"ל עזרא, חברי הנהלה ארצית ורכזי המחנה. בדברים שנשא בפני מדריכי המחנה עמד על ח"כ אורלב על חשיבות הבטיחות ועל גודל אחריותם כמדריכים.

הסרוג משה הלר, בוגר בית הספר המגזרי לתקשורת "עובדה", מונה לכתב הדתים-חרדים של המקומון הירושלמי, "זמן ירושלים".

 מנכ"ל חדש לאינטרנט הכשר -רימון. יריב פאר מונה השבוע למנכ"ל אינטרנט רימון, פאר מחליף את קובי הקר שפרש מתפקידו לאחר שניהל את החברה בארבע שנים האחרונות. פאר בן ה-36 מנהל כיום חברת הזנק טכנולוגית (Quicklizard LTD) אותה הקים לפני כשנה וחצי, קודם לכן שימש בתפקידי ניהול שונים במשך כעשר שנים בחברת פלאפון.

 משרד יחסי-הציבור העולה  "לרנר-קום" בבעלותו של הסרוג אבי לרנר לקח לו פסק זמן וערך ערב צוות במסעדת ג'וי הירושלמית. נצפו בערב המהנה, אבי לרנר ורעייתו יועצת ראש הממשלה פרח לרנר ויועצי התקשורת, ישורון תורג'מן, דינה כהן ואושרית פרש ובני ובנות זוגם. הצוות התקשורתי חגג בערב את סיום הסיקור המוצלח של משלחת "ידידי ישראל" בראשות ראש הממשלה הספרדי לשעבר שבקר בארץ וכמו כן כניסתם של  לקוחות חדשים למשרד שכולל את "המועצה הציוניות", ארגון ירושלים-one  , המכון לכתר לכלכלה ע"פ ההלכה וקמפיין הקיץ של ערוץ - מאיר לילדים של אסי - וטוביה.

מינויי יוקרתי. הרב צבי אלון, בן ה 30, בנו הבכור של הרב מוטי אלון, מונה לרב של קיסריה. אלון הבן שחזר עם רעייתו בקיץ האחרון משליחות של ארבע שנים כרב באורוגוואי,  צפויי להתחיל לשמש כרב של העיר בה מתגוררים עשירי הארץ  כבר בשבועות הקרובים.

 כבוד למגזר. ד"ר יועז הנדל, בן אלקנה וקצין בשייטת, מונה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו לדוברו. להנדל שתפקידו הרשמי יהיה ראש מערך ההסברה במשרד ראש הממשלה מתכוננת עבודה רבה לקראת הכרזת המדינה פלסטינית בספטמבר. הדוקטורט שלו בביטחון בהחלט עתיד לעזור לו בנושא הנ"ל ובתפקידו החדש והמאתגר בכלל. 

 התפוח לא נופל רחוק מהעץ. המזכירות המורחבת של תנועת הקיבוץ הדתי בחרה באמיתי פורת בנו של ח"כ לשעבר חנן פורת מכפר עציון לתפקיד מנהל מחלקת החינוך של הקיבוץ הדתי פורת הבן מחליף את מיכל אחיטוב שסיימה קנדציה. בנוסף הוחלט בישיבה על מינויו של סגן אלוף במיל זיו כרמל מטירת צבי למנהל מחלקת הביטחון של התנועה הקיבוצית, במקומו של עדי שגיא שגם הוא סיים קנדציה.

 גמא שפר מונה למנהל מדרשת עמיעד החדש של תנועת-גשר.

  מזל טוב

לדידי רוזנברג מירושלים, דובר תנועת "פעמונים", לאירוסיו עם יעל קופרברג.

 לרב הראשי יונה מצגר ולרעייתו עפרה להולדת הנכד.

 לסרוגים דניאל ונעה רוט מירושלים להולדת הבן החדש, נכד לראש הממשלה בנימין

נתניהו.  

 לסגן ראש העיר ירושלים דוד הדרי לנישואי הבת מיטל. נצפו בחתונה, הרב חיים דרוקמן, השר דניאל הרשקוביץ, ח"כ זבולון אורלב, ניסן סלומינסקי, ליאורה מינקה- יו"ר אמונה, מנהל השירות הלאומי שר שלום גרבי, הרב חיים פוגל ועוד.

 ליועץ אסטרטגי יהושע מור יוסף מעפרה לאירוסי הבת סיון עם עידו. למיכל רוזיליו המרכזת  המיתולוגית של מפלגת תקומה לנישואי ליעקב אזרחי מפרדס חנה. העדים: ח"כ אורי אריאל ונחי אייל מנכ"ל תקומה,  ערך את החופה הרב דוד חי הכהן, רב קהילת אורות התורה בבת - ים, בעיצומה של החופה הרב מנחם פליקס קרא פרק תהילים לרפואת חנן פורת שמיכל הייתה העוזר שלו ורכזת המערכת של העלון מעט מן האור למעלה מעשור. ברוקדים - יו"ר הרשות למלחמה בסמים ח"כ לשעבר צבי הנדל, חיים פלק יו"ר ישפה, יועץ התקשורת שמוליק קליין, יו"ר המועצה הדתית בנימין -נתן נתנזון (נוס), עו"ד אלי שמואליאן, אפי ריפקין מנהל המלון באפרת, הפרסומאי חנניה ריצ'מן, שמעון אבוטבול, מרים הופמן ונריה ותקין מספריית בית אל ועוד. לשמחה ונחמה קניגסבוך מכפר סבא לנישואי הבת שירה עם אלון לסר מכוכב יאיר.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. הציונות הדתית פורחת
  (22/08/2011)
 2. ערב רווקים ורווקות????
  (22/08/2011)
  לא בטוחה שיצא משהו מהערב הזה אבל העיקר שהייתה הופעה טובה של אביתר בנאי
 3. את מי זה מעניין כל האיחולים והברכות האלה
  (22/08/2011)
  אני לא מכיר אף אחד מהשמות שהוזכרו פה... העיקר שהם נקראים ברנז'ה דתית :)
 4. אלון לא הרב של קיסריה!!!!
  (28/08/2011)
  אנו תושבי קיסריה בכלל ומתפללי בית כנסת בשכונה 13 , מוחים בכל תוקף על מצגת השווא כאילו נבחר רב לקיסריה, תהליך הבחירה היה מכור מראש ...!!! ונציגי הציבור האמיתיים לא היו שותפים בבחירה...! מקסימום מדובר ברב של בית כנסת 3 !!!!

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49