האם הקינואה הוא דגן או קטניה? הרב מצגר יברר!

השבוע נערך ביקור מעניין במיוחד במפעל סוגת שבדרום. הרב הראשי האשכנזי לישראל, הרב יונה מצגר ופמלייתו וכן נציגי עיריית קרית גת, נפגשו עם יו"ר ומנכ"ל החברה, דיוויד פרנקלין ומשנה למנכ"ל מר ג'יל גמון ודנו בשאלה האם קינואה הינה דגן או קטניה.הרב מצגר הבטיח לחזור עם תשובות.

ליאת עפרי ו06/07/2011

(צילום: אדי ישראל)

(צילום: אדי ישראל)

השבוע נערך ביקור מעניין במיוחד במפעל סוגת שבדרום. הרב הראשי האשכנזי לישראל, הרב יונה מצגר ופמלייתו וכן נציגי עיריית קרית גת, נפגשו עם יו"ר ומנכ"ל החברה, דיוויד פרנקלין ומשנה למנכ"ל מר ג'יל גמון. יוויד פרנקלין הציג בפניי הפמלייה את היסטורית המפעל מאז ועד היום, את יכולותיו וכמובן את המוצרים החדשים והוותיקים של החברה. 

כמו כן, הציג פרנקלין בפני הרב את ההשקעה הגדולה אשר נעשתה בבית הזיקוק, בעיקר נוכח העובדה כי מדובר בבית הזיקוק היחיד בעולם אשר לא עובד בשבתות.  

במהלך הפגישה נערך דיון מעניין האם קינואה הינה דגן או קטניה בכדי לדעת איזו ברכה לברך לפני אכילתה. הרב הבטיח כי הוא ייוועץ עם רבנים מומחים בתחום על מנת לפתור את הסוגיה.

הרב מצגר ציין כי: "מדובר בגאווה אמיתית למפעל ישראלי להיות מצליח כל כך בחו"ל ובו בעת גם לשמור על השבת וחוקי ההלכה.  מוצרי סוגת מלווים אותנו לאורך השנים והם חלק בסיסי מסל המוצרים של כל בית ובית, חילוני או דתי כאחד."

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. לא ידעתי
  (06/07/2011)
  שמפעל סוגת שומר שבת- אני יותר שמח לקנות מהם עכשיו ולפרנס אותם. עלו והצליחו
 2. מוזר...
  (06/07/2011)
  אם הרב לא יודע מה מברכים מי ידע?
 3. מה מוזר בזה?
  (06/07/2011)
  היופי והגדולה היא דווקא שהוא לא מתבייש להודות שהוא יברר את העניין. רבנים לא יודעים הכל אבל הם לומדים ואז יודעים
 4. שאלה מעניינת...
  (06/07/2011)
  האם הקינואה הוא דגן או קטנייה?
 5. באמת מעניין
  (06/07/2011)
  אני מקווה שכאשר שהרב ידע מהי התשובה תפרסמו אותה פה. אשמח לדעת מהי התשובה
 6. בכל מקרה לדעת רוב הפוסקים האשכנזים
  (07/07/2011)
  קטניות שידעו עליהם רק לאחר הגזירה של הקטניות לפני 700 שנה - מותרו למאכל בפסח משום שההחמרה במקרה הזה כבר ממש מיותרת.לכן גם הקינואה יהיה מותר בפסח כמו הלפתית.
 7. הרב דוד לאו כבר פסק ברור בנושא
  (14/07/2011)
  באתר מורשת לפני כמה שנים http://www.moreshet.co.il/web/shut/shut2.asp?id=53545 http://www.moreshet.co.il/web/shut/shut2.asp?id=54001
 8. קינואה = פרח
  (20/07/2011)
  קינואה מאד פופיולארי בחו"ל היום וכל המאמרים שקראתי מציינים שקינואה בעצם סוג של פרח. בטח לא דגן, וגם לא קטניה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49