בקרוב אישורי בניה לכמעט 1,500 דירות בשכונת גילה בירושלים

הועדה המקומית לתיכנון ובניה בירושלים תדון בעוד מספר ימים בתוכנית בניה מקיפה שהוגשה לה ע"י יזמים פרטיים להקמת כמעט 1,500 דירות בשיפולים הדרום מערביים של שכונת גילה. השמאל מותח ביקורת "זה יפגע בסיכויי השלום"

יהודה גולן ו16/01/2011

מול נופו הקסום של מנזר כרימיזן השוכן בפאתי בית גאלה מול שכונת גילה, עומדים לעלות הדחפורים. הדבר יתרחש אם אכן הועדה המקומית לתיכנון ובניה תאשר בקרוב את בקשתם של כמה יזמים להקים על המדרונות של שכונת גילה, פרייקט מגורים בהיקף של כמעט 1,500 דירות.

מדובר בפרוייקט המאושר כבר לפי תכנית בניין ערים (תב"ע) וכעת הוא אמור לעבור חלוקה מחדש (פרצלציה) בין מספר בעלי קרקע פרטיים וכן קרקע השייכת למינהל מקרקעי ישראל. מדובר בשטח ארוך וצר הנמשך מרחוב השייש בחלקה הדרומי מזרחי של השכונה מול בית לחם ולאורך מאות מטרים עד לחלקה הדרומי מערבי של השכונה מול מנזר כרימיזן, כל זאת על צלע ההר הסובב את גילה מצד דרום.

מתחת לצלע ההר עובר כביש המנהרות המחבר את ירושלים לגוש עציון. במתחם עצמו שטחים ירוקים ושטחי מגורים המחולקים לגושים על הבעלויות השונות על הקרקע. כאמרו בעלי הקרקע הם אנשים פרטיים, חלקם משקיעים מחו"ל ביניהם גם יהודים דתיים מארה"ב שרכשו את הקרקע לפני שנים מגורם יהודי שרכש בזמנו את הקרקע מבעליו הערביים.

בחוגי השמאל רואים את הפרוייקט כמכשול לשלום, ומאשימים את נתניהו שמבקש לנצל את המצב הפוליטי כדי לחבל בסיכוי לשלום. אישור התוכנית יהיה המשך טבעי לפעילות האחרונה של הריסת מלון שאפרד ושל פרשת שכונת נוף ציון במזרח העיר, מציינים גורמים בשאל הירושלמי. בעיריית ירושלים הדגישו כי מדובר ביזמים פרטיים וכי הועדה המקומית מקיימת דיון בכל בקשה שמונחת לפניה ורק אחר כך מתקבלות החלטות האם להעביר את הדיון לועדה המחוזית לאישור סופי.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. בנייה בשכונת גילו
    (20/10/2012)
    ברשותי מגרש של 12 דונם בשכונת גילו בירושלים רחוב השיש, מעניינת בקונה מיידי ניתן לפנות למייל pazito0@013netvision.co.il
  2. איפה הבניה הזאת מחפשת אותה בנרות
    (23/12/2012)

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49