ברנז'ה:בשבקין בכותל, פריד בניצן, אייל באריאל

בשבקין הגיע לכותל, אברהם פריד לניצן, סוקניק מתקרב לשירות הלאומי, בן משה על המפה, הרשקוביץ מככב בחתונה דרוזית והדוברים בצאלים.סיכום שבוע בברנז'ה הדתית.

רז קיל ו02/09/2010

בשבקין.מודה (צילום: צילום מסך מערוץ 10)

פריד משמח (צילום: תמר הירדני באדיבות ויקיפדיה העברית)

הזוכה הגדול של תוכנית הריאלטי ''השרדות'', נתן בשבקין לוחם מג''ב מהישוב 'נילי' במטה בנימין שלימד את הצופים איך נראה שורד ימני על האי, כזה שמתפלל תחת עצי הקוקוס כאשר מגן דוד גדול מתנוסס על חזהו חגג את זכייתו בתוכנית ובמיליון שקלים בתפילת הודיה בכותל המערבי אליו הגיע מיד לאחר הזכייה יחד עם רבו.בשבקין שהבטיח כי אם יזכה יודה לאלוהים קיים ועשה מיד לאחר הזכייה נסע בשבקין אל הכותל המערבי בירושלים בלווית עדת צלמים שם פגש את רבו והתפלל את תפילת ''נשמת כל חי''.


באקט נפלא של תגובה ציונית לאמנים המחרימים הודיע הזמר אייל גולן כי הוא יחנוך את היכל התרבות החדש באריאל חינם אין כסף.''תושבי אריאל הם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל'' הודיע הזמר שהוכיח כי יש גם אמנים יהודיים.

"נפשי תקשיב שירו". ערב מרגש במיוחד התקיים בשבוע שעבר לכבודו של ח"כ לשעבר חנן פורת, במרכז מורשת מנחם בגין בירושלים בשיתוף עם בית הרב קוק. הערב המיוחד בהשתתפות מאות אנשים, הוקדש לשירת הרב קוק, ושולבו בו הרצאות על שירת הרב. בין המרצים:הרב יעקב אריאל, הרב חנן פורת והרב יגאל שפרן על המוזיקה היו אחראים זאב קיציס ועובדיה חממה, בערב בוצעו קטעים מוזיקליים נדירים, ע"י חממה שחלקם הוכנו במיוחד עבור הערב. במהלךהערב, במהלך מרשים של אחדות, העלה לבמה הרב יוחנן פריד, יו"ר בית הרב, את חברי הכנסת בעבר ובהווה שנכחו בערב, השר הרב דניאל הרשקוביץ, יעקב כץ (כצלה), אורי אורבך, צבי הנדל וניסן סלומינסקי, חברי הכנסת קראו לחנן פורת לעלות גם לבמה ולאחר שעלה, העניקו לו מגן הוקרה ועליו תמונתו של הרב קוק וברכו אותו לעוד הרבה שנים של פעילות מבורכת. חנן פורת הודה להם בהתרגשות. בסוף הערב פצחו המשתתפים בשירת "שיר האמונה" של הרב קוק ובריקוד סוער אותו הוביל חנן פורת.

בישוב ניצן של מפוני גוש קטיף המשיכו גם השנה את המסורת שהתחילה עוד בימי הגוש ''חגיגות הזמר'' וקיימו בשבוע שעבר את ההופעה המסורתית של אברהם פריד כשלצידו הופיעו גם אריאל זילבר וחנן יובל. נשאו דברים:השר הרב דניאל הרשקוביץ, ראש המועצה יאיר פרג'ון, ח''כ זאב אלקין וניסן סלומינסקי ונכחו במקום בנצי ליברמן, ממנהלת תנופה ושמריהו הרמן ראש האגף לת.ת במשרד החינוך.

איחוד הרבנים הציוניים באירופה התכנס בשבת פרשת "כי תצא", בכנס יסוד ושבת עיון במרכז הקונגרס היהודי בבאד-סוברנהיים, ליד פרנקפורט בגרמניה.היוזמה להקמת הארגון הוא של שלושה רבנים צעירים, בוגרי ישיבות הסדר המכהנים כרבנים באירופה, הרב ירון ניסנהולץ, רבה של הקהילה היהודית בבזל, הרב יואב מלכיאור רבה של נורבגיה והרב אביחי אפל, רבה של הקהילה היהודית דורטמונד גרמניה.בשבת זו השתתפו גם רבנים אורחים מישראל, הרב אלי בירנבוים, ראש מכון עמיאל, הרב רפי פוירשטיין, יו"ר ארגון רבני צהר, יצחק שטיגליץ, והרב יחיאל וסרמן, ראש מערך השירותים הרוחניים בתפוצות, בהסתדרות הציונית העולמית.

שבת מרכז באלקנה.בשבת האחרונה, פרשת ''כי תבוא'' התכנסו באלקנה עשרות מתלמידי ישיבת הצעירים שליד מרכז הרב לשבת התעוררות אותו הובילו ראש הישיבה הרב מגנס וח''כ לשעבר ניסן סלומינסקי תושב המקום שגם העבירו שיעורי תורה לזכרו של רועי רוט ז''ל שהתפלל באותו בית הכנסת ואשר שבת בר המצווה שלו חלה באותה השבת

כאלף מבנות השירות הלאומי התכנסו בקיבוץ גן שמואל לטקס הסיום של בנות השירות הלאומי של עמותת "עמינדב". את האירוע הנחה איש התקשורת, גדי סוקניק, ואורח הכבוד היה השר הממונה על השירות הלאומי, השר הרב דניאל הרשקוביץ.

בקרית שמואל התקיים השבוע אירוע לציון 50 שנה לישיבה במעמד הרב הראשי הרב יונה מצגר בוגר הישיבה, השר דניאל הרשקוביץ וראש עיריית חיפה, יונה יהב.

בשבוע שעבר הוענקו עיטורי תואר יקיר לנבחרת של תושבי הרובע, המצטיינים בתרומתם המיוחדת והייחודית למען ביוזמתו של הפרופ' מאיר שוורץ נשאו דברים:הרב אביגדור נבנצל שליט"א - הרב של העיר העתיקה שר המשפטים יעקב נאמן והרב יצחק לוי - לשעבר שר הבינוי והשיכון. בין מקבלי העיטורים: הרב ישעיהו הדרי, גבי שיינין ויוסי בן שחר.

לקראת ראש השנה התכנסו בבית הכנסת החדש בשכונת מרום נווה ברמת גן נציגי הציבור הדתי בעיר במעמד ראש העיר, צבי בר, סגן ראש העיר, אביהוא בן משה, חבר מועצת העיר, חיים גלרמן ויו''ר המועצה הדתית יהודה סרי.
'אנחנו על המפה':בכינוס התגאו בן משה וסרי בכך שלראשונה בתולדות העיר הופקה מפת העיר רמת גן הכוללת את כל מאה ושלושים בתי הכנסת בעיר.

מוטי עובדיה ששימש כדוברם של ח"כ לשעבר ניסן סלומיניסקי ח"כ משה מטלון והשרה לימור לבנת התמנה השבוע לדוברו של ח"כ זבולון אורלב.

משרד 'בלזר יחסי ציבור', פותח אגף דתי, בראשו יעמוד, איש התקשורת טולי פיקרש, ששימש במשך שנים ככתב פרלמנטרי וכתב לענייני דתות ב'מקור ראשון', 'הצופה' וסוכנות הידיעות 'עת"ים'. במקביל, ימשיך פיקרש לכתוב ב'מצב הרוח' ולשתף פעולה עם איש התקשורת עמיעד טאוב בתחום התוכן במגזין האלקטרוני 'עט נט' ובאתר דתילי. הפעילות הראשונה תכלול סיור סליחות לילי בירושלים, לקבוצת אנשי עסקים ואישי ציבור מהמגזר הכללי, במעמד הרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר.

כנסת

השבוע סיירה השרה לימור לבנת בישוב אפרת כאורחת של ראש המועצה עודד רביבי ואילו השר משה כחלון סייר בישוב עטרת וצפה בדאגה בבנייה המתקדמת של העיר הפלסטינית החדשה הצמודה לישוב , העיר " רוואבי". בעקבות הסיור הזהיר השר את ראש הממשלה בנימין נתניהו, מהמציאות שיכולה להיווצר במקום לאחר איכלוסה של העיר החדשה.

השרים הרשקוביץ ובגין הוזמנו השבוע לחתונת ביתו של זכי כאמל אחד מהפעילים המרכזים של העדה הדרוזית בארץ. הרב דניאל הרשקוביץ אף הוזמן ע"י אבי הכלה, לשאת דבר תורה בחתונה הדרוזית.

רוית זילברפרב היועצת הסרוגה של השר מיכאל איתן, סיירה השבוע ב גרמניה, בלגיה ואוסטריה, יחד עם השר איתן וניסתה ללמוד איך ניתן לשפר את השירות הממשלתי לאזרח. את השבת עשתה זילברפרב, שומרת השבת, בבריסל אצל הרב שלום בן יזרי.

מפגש מרגש נרשם השבוע בשק"ם של בסיס צאלים כאשר הדוברים הסרוגים אמציה בר משה, דוברו של השר יעקב נאמן ומשה ענבר, דוברו של השר דניאל הרשקוביץ נפגשו מסביב למצופה וגילו כי הם משתתפים יחד גם באותו תרגיל מילואים.

מזל טוב לרב שמואל רבינוביץ, רב הכותל והמקומות הקדושים לאירוסי הבת עם בנו של איש העסקים דוד פישר.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. בשבקין צדיק
  (02/09/2010)
  כל הכבוד
 2. אני לא קורא את זה
  (02/09/2010)
  למרות שזה נורא מעניין. אבל אז לא ישאר לי מה לקרוא בבית הכנסת...
 3. למה צריכים לנסוע לגרמניה, בלגיה ואוסטריה
  (02/09/2010)
  כדי לשפר את השירות הממשלתי לאזרח? ולמה מיכאל איתן צריך לקחת איתו עוזרים לשם?
 4. למי ששאל רבו הוא הרב חיים פוקס שליט"א
  (06/09/2010)

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49