פוטין תורם למוזאון יהודי במוסקבה

נשיא רוסיה הבטיח לתרום משכורת חודשית להקמת מוזיאון יהודי לסובלנות במוסקבה.

טולי פיקרש ו06/06/2007

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין מצא דרך מקורית להילחם בתופעת האנטישמיות הגוברת במדינתו. בפגישה שקיים הערב עם רבה הראשי של רוסיה הרב בערל לאזאר, הפתיע הנשיא פוטין כאשר הודיע לו כי הוא תורם את משכורתו החודשית לפרויקט בנייתו של המוזיאון היהודי לסובלנות במוסקבה.

המוזיאון נועד להגביר את המודעות לשואה ולחנך לסובלנות בין הלאומים השונים ברחבי רוסיה. במהלך הפגישה השגרתית בין השניים, דיווח הרב לאזאר פוטין על תנופת הפיתוח של מוסדות יהודיים בקמים בימים אלה בכל רחבי רוסיה.

עם זאת, חלק ניכר מהשיחה שנמשכה למעלה משעה וחצי, יוחד לדיון בגילויי שנאת הזרים והאנטישמיות המתרחשים מעת לעת ברחבי רוסיה. הרב הראשי תבע מהנשיא פוטין להנחות את כל שדרות הממשל ברחבי הפדרציה הרוסית "למגר כל התארגנות על בסיס קסנופובי או אנטישמי".

הנשיא פוטין הבהיר, כי אין בעניין זה כל חילוקי דעות, וכי ממשלו "נחוש למנוע כל פגיעה במרקם החברתי הפנימי בין הלאומים השונים ברוסיה". הרב הראשי לרוסיה הודה לנשיא רוסיה על עמדתו הנחושה והביע תקווה כי נכונותו של הנשיא לתרום מכספו האישי להקמת המוזיאון היהודי, תהווה דוגמא אישית לבכירים בכל שדרות הממשל הרוסי - "על מנת שיגלו גם הם מעורבות פעילה במאמצים נגד כל ביטוי של שנאה כלפי בני הלאומים השונים החיים ברוסיה".

הרב לאזאר גם הזמין את הנשיא פוטין לכבד בנוכחותו מעמד חנוכתו של אחד משבעה מרכזים קהילתיים יהודיים - שמקים בימים אלו איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה ובחבר המדינות, בנשיאותו של איש העסקים, לב לבייב.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49