''על האדמה הלבנה אין מקום ליהודים''

האנטישמיות ממשיכה להרים ראש. צלבי קרס ושלל סיסמאות אנטישמיות רוססו על קירות בית הספר של צעירי חב"ד בקייב בערב יום הזיכרון.

עמיעד טאוב ו21/04/2010

שיתפגרו היהודים.כתובת נאצה על קיר בית הספר (צילום: באדיבות מוני אנדר-חבד)

לפני שבוע בלבד פורסם דו''ח מטעם המכון לחקר האנטישמיות והגזענות בימינו באוניברסיטת תל-אביב שגילה כי השנה שחלפה מאז מבצע ''עופרת יצוקה '' הייתה הגרועה ביותר ליהודי העולם בשני העשורים האחרונים.הדו''ח חשף כי בשנת 2009 נרשמו 1,129 אירועים אלימים, לעומת 559 אירועים כאלה ב-2008.שבוע חלף מאז פרסום הדו''ח וכבר נתקלו יהודי העולם בגילויי אנטישמיות מזעזעים וקשים.

ביום שני השבוע, ריססו אנטישמים כתובות נאצה מזעזעות על קירות בית הספר של צעירי חב"ד בקייב. הם ציירו מגן-דוד תלוי על גרדום ליד צלבי קרס וכתבו: "יהודים תתפגרו", "שואה שמחה", ועוד נאצות אנטישמיות מכוערות.

הרב מוטי לבנהרץ, שליח צעירי חב"ד לקייב, עמד הבוקר מזועזע מול כתובות הנאצה. הכתובות רוססו על שלושה קירות מכותלי בית הספר, שבו לומדים 750 תלמידים, והוא מופעל על ידי שליחי צעירי חב"ד מארץ ישראל. החוליגנים עיטרו את כתובות הנאצה בשלל כינויים של ארגונים נאציים ואנטישמיים.

יו"ר צעירי חב"ד, הרב יוסף יצחק אהרונוב, אמר בתגובה לכתובות האנטישמיות: "אנחנו לא נרתעים מגילויי האנטישמיות, ואנו בטוחים שממשלת אוקראינה, בראשות הנשיא המגלה יחס חם ליהודים, יעשו הכול כדי ללכוד את הפורעים ולמנוע מעשים כאלה בעתיד".

 

על האדמה הלבנה אין מקום ליהודים.כתובת נאצה נוספת (צילום: באדיבות מוני אנדר-חבד)

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. התחזקות כאנטיתזה לאנטישמיות
    (28/04/2010)
    לק"י, אין כל ספק שעם ישראל באשר הוא עבור נסיונות לא פשוטים וקלים. הצעתי: "להתחזק"!, כדלקמן - להתחזק באמונה ובאלוהי ישראל, להתחזק בתורת ישראל ובערכיה הנצחיים, להתחזק באהבת ארץ ישראל, להתחזק באהבת הבריות ובדיבוק חברים... בקיצור: להתחזק ביסודות החיזוק כדי לתחזק עצמנו. בברכת הנה לא ינום ולא יישן שומר ישראל, מוטי גולן המצפה ומייחל, להצלחת כלל בית ישראל, על ידי אלוהי עם ישראל, ובבשורת ביאת הגואל. להתחזק באהבת

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49