שנת 2009 - 1129 אירועי אנטישמיות אלימים

מדו''ח שפרסם המכון לחקר האנטישמיות והגזענות לרגל יום השואה עולה כי בשנה האחרונה כמעט והוכפל מספרם של אירוע האלימות האלימים כלפי יהודים ברחבי העולם בעיקר בעקבות מבצע ''עופרת יצוקה''.העלייה הגדולה ביותר נרשמה בבריטניה.הסוכנות היהודית מדווחת על גידול במספר אירועי האנטישמיות גם בארה''ב.

 

 

עמיעד טאוב ו11/04/2010

דו''ח שפרסם המכון לחקר האנטישמיות והגזענות בימינו באוניברסיטת תל-אביב מגלה כי השנה שחלפה מאז מבצע ''עופרת יצוקה '' הייתה הגרועה ביותר ליהודי העולם בשני העשורים האחרונים.

הדו''ח מגלה כי בשנת 2009 נרשמו 1,129 אירועים אלימים, לעומת 559 אירועים כאלה ב-2008.

לטענת אנשי המכון התארגנות מוקדמת של פעילי שמאל קיצוניים ומהגרים מוסלמיים הובילה להתקפות מכוונות כלפי יהודים וכלפי ישראל וכן לשימוש באנטישמיות ובזיכרון השואה ככלים פוליטיים.

ההתארגנויות שמומנו והובלו ע''י מנהיגים מוסלמיים רדיקלים כללו השוואות בין יהודים לנאצים, הפצת עלילה על קצירת איברים בידי חיילי צה''ל, קריאה שלא לציין את יום הזיכרון לשואה שקבע האו''ם ומסע דה לגיטימציה כנגד יהודים וכנגד מדינת ישראל.

בשנת 2009 תיעד המכון 1129 אירועים אלימים שהיוו עלייה של למעלה מ-100% בהשוואה לשנת 2008 בה נרשמו 559 אירועים אלימים. כמות האירועים שנבחנו אינה כוללת מאות גילויי אנטישמיות מילוליים ואלימים שלא כללו פגיעה פיזית.

מהמידע שנאסף עולה כי העלייה הגדולה ביותר נרשמה בבריטניה(374 אירועים אלימים לעומת 112 בשנת 2008)וכי גם בצרפת ובקנדה נרשמה עלייה משמעותית.

מספר האירועים הגבוה ביותר ברחבי העולם התרחש במהלך חודש ינואר 2009 במהלך מבצע ''עופרת יצוקה''.

 לקראת יום השואה פרסם גזבר ההסתדרות הציונית העולמית והסוכנות היהודית, חגי מירום, נתונים מדאיגים ביותר אשר נאספו בסוכנות היהודית ובהסתדרות הציונית העולמית, באשר לאירועים אנטישמיים בארצות הברית של אמריקה.

מבדיקה שעשה מירום עולה כי על פי הסטטיסטיקה המצויה בידי הארגונים, הגיע מספר האירועים האנטישמיים בארה"ב בשנים 2008-2009 לכדי שליש מכלל האירועים האנטישמיים בעולם כולו. בשנת 2008 בוצעו בארה"ב כ- 130 אירועים אנטישמיים מתוך 343 ברחבי העולם כולו, ובשנת 2009 בוצעו כ- 120 אירועים אנטישמיים מתוך 440 אירועים בעולם כולו. האירועים האנטישמיים פזורים בכל רחבי היבשת האמריקאית.

האירועים האנטישמיים כוללים הפצת כרזות אנטישמיות, הכאה ואלימות רחוב, ריסוס צלבי קרס, השחתת מצבות ובתי קברות יהודיים, הצתה ושריפת בתי יהודים, תקיפת סטודנטים יהודים בקמפוסים, השלכת בקבוקי תבערה, הפצת פליירים נושאי מסרים כגון: "מוות ליהודים או "יהודים החוצה", פגיעה במוזיאוני השואה ואפילו שני מעשי רצח במוזיאון השואה בוושינגטון ורצח סטודנטית במידלטאון בשנת 2009.

"בארצות הברית, הנחשבת לדמוקרטיה הנאורה ביותר בעולם, מגיע נפח האירועים האנטישמיים למימדים מדאיגים ביותר", אמר, חגי מירום. הוא הוסיף כי "הגיע הזמן שנשיא ארה"ב ברק אובמה וסגן הנשיא ג'ו ביידן, שהם ידידים מוצהרים של מדינת ישראל, יעלו על סדר יומה של מדינתם את נפח הפעילות האנטישמית בארצם וינקטו פעולה נמרצת של גורמי משטרה וביטחון וכן יפנו את תשומת הלב הציבורית לזוועה ולפלצות שיש באירועים אלה."

"עם כניסתו של יום השואה, על העם בישראל ועל מנהיגיו לתבוע ממנהיגי ארצות הברית של אמריקה, מבתי הקונגרס והסנאט ומהממשל האמריקאי להעמיד כאחת ממשימותיהם הלאומיות את הפסקת התופעות האנטישמיות המרובות המתרחשות שם כנגד המיעוט היהודי מקרב אזרחי אמריקה, המונה מעל 5 מיליון נפש", אמר מירום.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. קורבנות האנטישמיות
    (11/04/2010)
    יהי זכרם ברוך
  2. כולמ אנטישמימ
    (11/04/2010)
    זה ידוע

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49