המיליונר משה סאבא נהרג בתאונת מסוק במקסיקו

המיליונר משה סאבא שתרם למגוון ארגונים יהודיים ומימן בין היתר את זק''א נהרג בהתרסקות מסוק. משלחת של מתנדבי זק''א יצאה למקום האירוע לאסוף ממצאים.

עידן הראל ו11/01/2010

סאבא זל.איש חסד (צילום: דוברות זק"א)

טרגדיה יהודית:המיליונר משה סאבא נהרג הלילה יחד עם רעייתו, ובנו וכלתו בהתרסקות מסוקו הפרטי במכסיקו.

על פי כמה מהדיווחים, בהתרסקות נהרגו בסך הכל שישה בני אדם: אלברטו סאבא, אומברו סאבא, יהודית סאבא, יהודית קאסאל והטייס, ארמנדו פרננדס. ההתרסקות אירעה במזג אוויר ערפילי ממערב לבירה, מכסיקו סיטי.

התאונה אירעה סמוך לשעה 20:30 (שעון מקומי) בעת שהמסוק מסוג "אוגוסטה" עשה את דרכו מהעיר טולוקה למכסיקו סיטי. אמבולנסים וצוותי ביטחון הוזעקו לזירה. למקום הגיעו גם שר התקשורת והתחבורה המכסיקני, חואן מולינאר הורקסיטאס, שר ההגנה האזרחית במחוז מכסיקו סיטי, אליאס מורנו בריזואלה ובני משפחת סאבא.

משפחת סאבא היא משפחה יהודית מוכרת ואמידה מאוד במכסיקו, בעלת חברות רבות בתחום התקשורת והתרופות, ומותו מהווה מכה קשה לקהילות יהודיות רבות בעולם שנתמכו בידי משפחת סאבא.

מתנדבי זק"א במכסיקו פועלים מאז שעות הלילה בשטח התרסקות המסוק, לאיסוף ממצאים וזאת אחרי שהמסוק עלה באש והתפזר על פני שטח נרחב. בנוסף משלחת מתנדבי זק"א בפיקודו של מפקד היחידה הבינלאומית של זק"א מתי גולדשטיין וקמב"צ היחידה דובי מייזל, יוצאת מהארץ בשעות הצהריים לרכז את הטיפול במקום. עפ"י הוראת מרן הגר"ע יוסף שליט"א לא יתקיימו ההלוויות עד לזיהויים המוחלט של ההרוגים.

משפחת סאבא הייתה הפטרון של יהדות מקסיקו וסאבא עצמו היה מעביר מידי בוקר שיעור בהלכה בכולל שלו. רבו ומורו המובהק היה מרן הרב עובדיה יוסף. לפני מספר שנים ביקש סאבא לרכוש את ערוץ 10 והיה כבר על סף חתימה אך בעקבות התייעצות עם הרב עובדיה יוסף שהתריע בפניו כי יהיה בכך שותף לחילול שבת החליט סאבא לרדת מהעסקה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49