דתילי ברנז'ה:ראשי המגזר מתחזנים והרב לאו בבעייה

איפה התפללו וחיזנו ראשי המגזר הדתי? מי נתן לביבי טיטולים? מה עשה השר הרשקוביץ בתעשייה האווירית? מי נוסע לחו''ל בחגים? מה יצביע הרב לאו? ומי ומי בכותבים? מדור הסיכום השבועי של דתילי ברנז'ה עובר לימי חמישי.

 

רז קיל ו24/09/2009

השר הרשקוביץ בודק את התקדמות תעשיית החלל הישראלית (צילום: התעשייה האווירית לישראל באדיבות משה ענבר)

הרב איפרגן חונך (צילום: עידן גרוס באדיבות מאיר סוויסה)

חגים ומתפללים:

בבית הכנסת "חובבי ציון" בטלביה, עלו לתורה בראש השנה, בזה אחר זה, השר יעקב נאמן, איש העסקים בנימין יסלזון, החבר ברשימה המכובדת של 100 עשירי המדינה, עו"ד רובין לשעבר יו"ר לשכת עו"ד ואיש העסקים סיריל שטרן. במפטיר זכה שוקי זוהר, יו'ר וועד העוזרים הפרלמנטריים ויועצו של ח''כ זבולון אורלב. על העולים ניצח הגבאי המסור, רועי וולף יועצו של ח"כ אריה אלדד.

גם הנשיא שמעון פרס שביתו שוכן בסמוך היה אמור להגיע לבי''כ כמנהגו בשנים האחרונות אך בשל הנסיבות הרפואיות והמלצת רופאו האישי ניצל הנשיא את החג כדי לנוח.

האם בנו הקטן של ביבי, אבנר נתניהו, הולך בעקבות אחותו - הגדולה, נועה? אבנר הפגין במהלך החג סימני התחזקות בבית הכנסת הגדול בירושלים ללא נוכחות אביו.

נאמן פעם שנייה ודי. ביום השני של החג, לקח לו שר המשפטים, יעקב נאמן, ארבעה מאבטחים לטובת תפילה ברובע היהודי שם התגורר במשך שנים רבות לפני שעבר לשכונת טלביה.

גאווה בבית. השר דניאל הרשקוביץ וח"כ זבולון אורלב שמשמש כחבר גאה במקהלת החזנות של הכנסת, שימשו כחזנים בתפילות מוסף של ראש השנה, בבית הכנסת בעיר מגוריהם, הרשקוביץ בחיפה ואורלב בירושלים.

בכפר המכביה , התפללו ואכלו יחד בראש השנה, ח"כ לשעבר אסתרינה טרטרמן, איש התקשורת, מנחם טוקר, עו''ד רויטל סוויד, הזמר נפתלי גולד והעיתונאי טולי פיקרש שאף תקע בשופר.

לקראת ראש השנה, נסע, הרב עובדיה יוסף שיוצא בשנים האחרונות מעט מאוד מביתו, יחד עם השר אלי ישי וצמרת ש"ס, לבקר את הח"כ לשעבר, האסיר שלמה בן בניזרי בכלא מעשיהו כדי לאחל לו שנה טובה.

ביקור הפוך. ראש הממשלה, בנימין נתניהו קפץ בערב החג לביתו של הרב עובדיה יוסף, ברחוב הקבלן, בהר נוף, לאחל גם הוא שנה טובה.

ופיני גרשון התחיל טוב את השנה כאשר הרב גלויברמן, מחב"ד, הגיע לאימון מכבי תל אביב, חילק ערב החג, לשחקנים תפוח בדבש וערך טקס קצר לכבוד ראש השנה.

ואילו הרב איפרגן קבע מזוזה ותקע בשופר בחנוכת משרדי חברת נסא בתל אביב בבעלותו של אל"מ ניסים אסייג באירוע נכחו בין היתר גם בכירי נווה נכסים ובניין מקבוצת אי די בי

מפגינים ומסיירים

קבוצה של פעילי תנועת ארץ ישראל שלנו בראשות ברוך מרזל ואיתמר בן גביר הגיעו לפתח לשכת ראש הממשלה כשבידיהם חבילות טיטולים אותם ביקשו להעביר לראש הממשלה לרגל נסיעתו למפגש עם אובמה ואבו מאזן. תוך שימוש בטיעון המקורי:''הבאנו לביבי טיטולים כי הוא עושה במכנסיים כל פעם שהוא מדבר עם אובמה...."

החברים ממועצת יש"ע, דני דיין, פינחס ולרשטיין, זאב חבר - זמביש, גרשון מסיקה, שאול גולדשטיין וחבריהם הפגינו בסמוך (בגן הורדים) בקריאה לרוה''מ לא להתקפל.

את חברי יש"ע הגיעו לבקר: השר בני בגין, ח"כ דודו רותם, ח''כ זאב אלקין, חברי הכנסת של האיחוד הלאומי והבית היהודי - מפדל החדשה, השר לפיתוח אזורי סילבן שלום, שר התשתיות עוזי לנדאו, שר התקשורת משה כחלון וח"כ ציפי חוטובלי.

שר החינוך גדעון סער התארח אצל מלאכי לוינגר ראש מועצת קרית ארבע, במסגרת הסיור, העביר השר סיור לתלמידות האולפנה המקומית וערך ביקור מרגש במנהרת המכפלה.

ואילו השר דניאל הרשקוביץ התארח בתעשייה האווירית יחד עם מנכ''ל משרדו, שר שלום ג'רבי ועמד מקרוב על התפתחות מערך החלל והטילים ומתקני פיתוח הלווינים.

טסים

ואל ראש הממשלה הצטרפו לביקור בארצות הברית, יועציו הסרוגים נתן אשל וגיל שפר.

חזקי עזרא, כתב ערוץ 7, נמצא, אף - הוא, בארצות הברית ומסקר מטעם הערוץ את הביקור הממלכתי.

משה ענבר, יועץ התקשורת של שר המדע נחת השבוע בהודו לטובת חופשת חגים קצרה. טיסותיו של ענבר הפכו למסורת המתמקדת בעיקר במזרח הרחוק ובשנה שעברה הוא חגג את החגים בנפאל. השנה לשם שינוי, צירף לו ענבר למסע את עמיתו, דידי רוזנברג, יועצו של ח"כ אורי אורבך.

ואילו עמית סגל, הכתב החדש של ערוץ 2 באירופה, ערך מסיבה לחבריו, לקראת טיסתו בשבוע, הבא ללונדון. בין החברים הדתיים, שהתייצבו במסיבה, ח"כ אורי אורבך , קובי אריאלי, נציג הערוץ הראשון, ינון מגל, העיתונאי חנוך דאום והזוג שלא מחמיץ אף השקה, סיון וידידיה רהב מאיר.

אחריך ביבי!

השר סילבן שלום התחיל להבין כמו ראש מפלגתו, נתניהו שהדרך לראשות הממשלה, עוברת דרך תמיכת הכיפות הסרוגות דבר שמסביר את מסיבת עיתונאים שערך השר בהשתתפות הרב חיים דרוקמן והרב אליעזר מלמד, בקריאה משותפת ליישב את הנגב והגליל.

רבנות

הרב חיים פינטו, הרב של קריית מלאכי הוא המועמד המוביל לרב של אשדוד.

שר הדתות, יעקב מרגי, הודיע שהבחירות לרב הראשי האשכנזי והספרדי לירושלים יתקיימו בחודש נובמבר. מי שלא ממש מעוניינים בתאריך שנקבע הם חברי תנועת נאמני תורה ועבודה יחד עם ח''כ אורבך וחברת מועצת העיר, רחל עזריה שהגישו בג''ץ נגד הבחירה בטענה על ייצוג לא הוגן בגוף הבוחר.

הרב בני לאו, רב בית כנסת רמב"ן בבירה ונואם וכותב, בחסד נבחר לגוף הבוחר מטעם הציונות הדתית והוא צפוי להיתקל בבעייה קשה בנוגע לבחירה מצד אחד נמצא הרב אריה שטרן נציג הציונות הדתית ומצד שני בן דודו ובנו של הרב ישראל לאו, הרב דוד לאו, רבה של העיר מודיעין שכנראה יתמודד אף הוא לתפקיד הרב האשכנזי של העיר. לא קל.

האם הרב מוטי אלון חוזר? הרב נצפה לאחרונה יותר ויותר, באירועים ציבוריים שונים, בנוסף לחתונות שהוא חזר לערוך, נצפה הרב, בימי הסליחות, בשטיבלאך השכונתי של קטמון, שכונת מגוריו לפני שהוא עבר למושבה מגדל שבצפון.

צבא וגאווה

הפרקליט הצבאי הראשי, תת אלוף אביחי מנדלבליט, שודרג לדרגת אלוף והגדיל את מספר חובש הכיפה במטכ"ל.

הון וממון

לאחר שהדתיים השתלטו על הצבא, המציא אורי אורבך לימים ח"כ, את המשפט "הטובים לתקשורת" לדעת כותב הטור, הגיע הזמן לקריאה חדשה, "הטובים לכסף" שכן ל רשימת 100 העשירים של המדינה נכנסו השנה באופן מאכזב, רק שלושה טייקונים דתיים, לב לבייב, מוטי זיסר ובני משפחת יסלזון מירושלים מהאייטם הראשון.

והשרים נאמן והרשקוביץ השתתפו באירוע שערכה משפחת נמרודי ו"הכשרת הישוב" לקראת ראש השנה.

ח''כ אורי אורבך, נציג הבית היהודי בוועדת הכספים של הכנסת השתתף בכנס העסקים השנתי של ודה - מרקר,.

המליונר החרדי שולם פישר, בעל האחזקות באיקאה ובעלים ויו"ר של רשת שופרסל התארח בביסטרו שיינפלד נהנה מארוחת דגים והעניק טיפ עסקי רוחני לבעלי המקום, נתי שיינפלד :"עליך להשתמש בביסטרו שיינפלד כמנוף לעשיית טוב ושליחות טובה בכל מעשה שאתה עושה במקום".

ברכות

ברכות לחני ברלינר מפתח תקווה, שמונתה ע"י ח"כ זבולון אורלב, כעוזרת - הפרלמנטארית, החדשה שלו ואיחולי הצלחה לנתנאלה זמיר שיוצאת לדרך חדשה.

לסופיה רון - מוריה הכתבת הפוליטית של מקור ראשון עם צאת ספרה החדש, "החתן העשירי" העוסק בכתבת רדיו דתית שמתאהבת בכתב המוביל בתחנה.

לרב יצחק בצרי, בנו של ראש ישיבת המקובלים ''השלום'' הרב דוד בצרי שחוגג את הוצאתו לאור של ספר ''הזוהר - אגדות ומעשים'' בהוצאת ידיעות אחרונות אותו הוא ערך.

חדש:בדתילי ברנז''ה כמו בכל שאר התכנים באתר ניתן לגלוש במכשיר הסלולרי. לקבלת לינק חינם לחצו כאן

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר


Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49