הרב לאו ו-4000 כמרים צעדו מאושוויץ לבירקנאו

בברכת האפיפיור צעדו 4000 כמרים ואנשי-דת נוצרים על מסילת הרכבת, בנתיב "מצעד החיים" ממחנה אושוויץ לבירקנאו לציון הניסיון להשמדת העם היהודי.הנואם המרכזי בטקס הזיכרון היא הרב ישראל-מאיר לאו, רבה הראשי של תל-אביב יפו, ניצול מחנה בוכנוואלד שאמר :''קהילות נוצריות צריכות לערוך חשבון נפש''.

 

עמיעד טאוב ו09/09/2009

הרב לאו.המילה נקמה קורמת עור וגידים (צילום: באדיבות לשכת הרב לאו)

4000 כמרים ואנשי-דת נוצרים צעדו אמש, בברכת האפיפיור, על מסילת הרכבת, בנתיב "מצעד החיים" ממחנה אושוויץ לבירקנאו. בסופו של המצעד נערך טקס זיכרון, והנואם הראשי בו היא הרב ישראל-מאיר לאו, רבה הראשי של תל-אביב יפו, ניצול מחנה בוכנוואלד.

במהלך ביקורו האחרון של האפיפיור בנדיקטוס ה-16 בישראל, מתח הרב י.מ. לאו ביקורת על התיחסותו המינורית לנושא השמדת העם היהודי בשואה. בעקבות כך, הודיעו אנשי המסדר שיקימו את הטקס השנתי של קרדינלים, בישופים ואנשי כמורה מכל רחבי אירופה, וכן מארה"ב, בקראקוב שבפולין, והתחייבו להזמין את הרב, כדי שישמיעם את דברו מן הזוית האישית שלו כניצול שואה.

שעתיים לפני הכינוס התבשר הרב לאו על הולדת נין (נכד לבתו) בירושלים והוא דאג לשתף את שומעיו בבשורה אישית זו ובמשמעויותיה. "על קיר חדר העינויים בבוכנוואלד חרט יהודי את המילה נ-ק-מ-ה, ואני אכן רואה אותה קורמת עור וגידים ומתממשת עם כל בשורה על התרחבות המשפחה של אותו ילד מפוחד וחסר כל ששרד את אותו מחנה השמדה".

"אני מעריך ומקווה מאד, שהדברים מתוך הכנס הזה יעוררו הדים ויחלחלו אל קהילות נוצריות ברחבי העולם, כדי שאנשים יערכו חשבון נפש וישאלו את עצמם כיצד צמחו וגדלו חיות אדם באותה פלנטה של תרבות ושל אמונה".

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49