השר הרצוג עלה לקברו של ה'חתם סופר' בסלובקיה

אביו של השר הרצוג, חיים הרצוג ז"ל, שכיהן כנשיאה השישי של מדינת ישראל, ביקר גם הוא בשנת 1991 בקברו של החת"ם סופר במסגרת ביקור ממלכתי נשיאותי, שקיים בצ'כוסלובקיה דאז.

חיים נחתומי ו29/01/2009

שר הרווחה יצחק הרצוג, הממונה גם על תפוצות ומאבק באנטישמיות, ניצל שלשום את ביקורו הקצר בסלובקיה, כדי לפקוד את קברו של ה'חתם סופר', מגדולי רבני ופוסקי ישראל. על רשמיו מהעלייה לקברו של הרב משה סופר זצ"ל, סיפר מאוחר יותר בטקס חסידי אומות העולם שנערך בברטיסלבה, לציון יום השואה הבינלאומי, בו נכחה הצמרת המדינית של סלובקיה. "אני מגיע מקברו של החת"ם סופר, מגדולי הרבנים ופוסקי ישראל. מאות בשנים חיו כאן יהודים שהגו ולמדו תורה והקימו קהילה יהודית לתפארת, שנכחדה בשואה. כיום אני מגיע מירושלים להודות לאלו שהצילו יהודים על קיום מצוות 'ואהבת לרעך כמוך'. ממשיכיו של החת"ם סופר ממשיכים להפיץ את אור התורה ודרכו של החת"ם סופר גם בישראל, ארץ הקודש", אמר הרצוג בטקס.

צוין כי אביו של השר הרצוג, חיים הרצוג ז"ל, שכיהן כנשיאה השישי של מדינת ישראל, ביקר גם הוא בשנת 1991 בקברו של החת"ם סופר במסגרת ביקור ממלכתי נשיאותי, שקיים בצ'כוסלובקיה דאז. קיברו של החת"ם סופר נשמר ביחד עם חלק מבית העלמין היהודי העתיק מתחת לאוטוסטראדה ראשית בעיר ומהווה אתר עלייה לרגל. הרצוג הביע התרגשות רבה בעת ביקורו במקום והדליק לזכרו נר.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49