הרבנות הראשית ביטלה את כינוס הוועדה המשותפת לה ולוותיקן

בעקבות החזרתו של הבישוף מכחיש השואה לכנסיה נוצר משבר בין הוותיקן לרבנות הראשית.

חיים נחתומי ו29/01/2009

וינר.לא נוכל לקיים דיאלוג (צילום: דב ירדן הסוכנות היהודית)

משבר גלוי ביחסי הרבנות הראשית והוותיקן בעקבות החזרתו לכנסיה של הבישוף מכחיש השואה ריצ'ארד וויליאמסון. ברבנות הראשית הוחלט להחרים את כינוס הוועדה המשותפת לה ולוותיקן, בעוד כחודש ברומא, אם הבישוף וויליאמסון לא יתנצל פומבית על עמדותיו, כפי שביטא אותם גם בראיון עיתונאי לפני כחודשיים ואשר שודרו לפני מספר ימים.

מנכ"ל הרבנות הראשית עודד וינר, המייצג את הרבנות הראשית בוועדה המשותפת יחד עם רבה הראשי של חיפה הרב שאר ישוב כהן והרב דוד רוזן, שיגר שלשום מכתב מחאה לאחראי על קשרי יהודים-נוצרים בוותיקן, בו הבהיר כי אם לא תהיה התנצלות פומבית הבישוף, הרבנות הראשית לישראל לא תוכל לקיים עם הוותיקן דיאלוג כבעבר.

"אני כותב אליך ביום חשוב זה, 27 לינואר, שהוכרז על ידי האו"ם כיום הבינלאומי לזכר השואה, ואני בטוח שתבין את הצער והכאב שלנו הקשורים לאירועים האחרונים...הרבנות הראשית התכנסה לדיון בנושא זה והוחלט כי ללא התנצלות פומבית מבישוף וויליאמסון ולקיחת האמירות הנוראיות שלו בחזרה יהיה מאוד קשה עבורנו להמשיך דיאלוג עם הוותיקן כבעבר. אתה בוודאי תבין שתחת מצבים כאלה יהיה חכם לדחות את הפגישה הבאה שלנו ברומא בתחילת חודש מארס, עד שנושא זה יובהר. אנא העבר מסר זה לבכירים בוותיקן".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. כל הכבוד לבית היהודי
  (30/01/2009)
  כל הכבוד לרבנים הראשיים. הגיע הזמן להפסיק להבליג.
 2. מי ישלם על האוכל שהזמינו ?
  (30/01/2009)
  תראו את הרבנים האלה. הזמינו אצלי אוכל כשר לחודש מרץ ועכשו מבטלים לי את האירוע. אני דורש פיצוי מהוותיקן
 3. למה בכלל להיפגש עם האנטישמים האלה ?
  (30/01/2009)
  למה בכלל רבנים מכובדים מישראל צריכים להיפגש עם האנטישמים האלה. בעצם המפגש איתם, אנו משחקים לידיהם. הרי אותו כמור מכחיש שואה אומר בגילוי את מה שרבים מהם חושבים. אסור להיפגש אתם בכלל.
 4. איפה השמאלנים כשצריך לתקוף מכחיש שואה ?
  (30/01/2009)
  איפה כל השמאלנים, הפרופסורים ואנשי ההרוח ההזויים שממש בכו וצעקו נגד המבצע בעזה, אבל כשכומר בכיר מכחיש שואה אומר את מה שאומר, קולם נדם. זה לא מעניין אותם. העיקר שהפלשתינים לא יסבלו. צבועים ומגעילים

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49