משתתפי תוכנית "ווג'ס ישראל הדסה" הדליקו נרות חנוכה בטקס חגיגי עם ראש הממשלה

בשנים האחרונות, כ-25-30% מן המשתתפים בוחרים, עם סיום התוכנית, לעלות לארץ

עמי שרון ו29/12/2008

ראש הממשלה עם ג'סטין פולק (צילום: ווג'ס ישראל)

ארבעה צעירים יהודים, משתתפי תכנית "ווג'ס ישראל הדסה" (WUJS Israel Hadassah), הפועלת בחסות ארגון נשות הדסה, ומהווה אחת מן התוכניות השותפות בפרוייקט "מסע", השתתפו בערב חמישי האחרון בטקס הדלקת נרות חנוכה עם ראש הממשלה, מר אהוד אולמרט, וזאת עם נציגי תוכניות נוספות של "מסע".

תוכנית "ווג'ס ישראל הדסה" כוללת צעירים יהודים בגילאי 21-35, בוגרי לימודים גבוהים מרחבי העולם, המגיעים לארץ למסלול בן חמישה חודשים וחצי. מייק מיטשל, מנהל "ווג'ס ישראל הדסה", מוסר, כי התוכנית מספקת לצעירים המשתכנים בירושלים או בתל אביב, הזדמנות ללימודים בנושאי יהדות וציונות, או להתמחות מקצועית בגופים ובחברות, בתחום שבו למדו. "ווג'ס ישראל הדסה" אף מעבירה למשתתפים שיעורים בעברית וכן מעודדת אותם להתנדב בקהילה. במחזור הנוכחי, שיסתיים בפברואר, 33 צעירים מארה"ב, אנגליה, הולנד ואוסטרליה.

ג'סטין פולק (25), בוגר לימודי מדעי המדינה מדרום פלורידה, מתוכנית "ווג'ס ישראל הדסה", שהשתתף בטקס הדלקת הנרות עם מר אולמרט ציין, כי הוא נהנה מאד מכך שהוא מתגורר עם חבריו בדירה בשכונת קטמונים הירושלמית ומצליח ליצור מפגש אמיתי עם האנשים: אנחנו מתראים עם תושבי השכונה במכבסה או בדוכן הפלאפל ונהיינו קרובים מאד. בישראל יש אנשים מיוחדים ונפלאים.

חברתו לתוכנית, עליה שניידר (28) מסנט לואיס, שבנוסף ללימודיה מתנדבת פעם בשבוע במרכז התקשורת בשדרות, הוסיפה, כי המסר שעבר בטקס עם אולמרט הוא שהצעירים היהודים במגוון התכניות של "מסע", ביניהן "ווג'ס ישראל הדסה", מביאים עימם אנרגיה חיובית ומפיצים אור, בדומה לנרות החנוכה. שניידר מתכננת בתום התוכנית לעלות לארץ - על פי הנתונים שמספק מנהל "ווג'ס ישראל הדסה", מייק מיטשל, עליה שניידר תהיה, ככל הנראה, אחת מ-25-30% ממשתתפי התכנית הבוחרים בשנים האחרונות לעלות לארץ.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49