אחדות דתית עולמית

במושב מיוחד של עצרת הסוכנות היהודית  שעסק בנושא המשבר בגיור התכנסו תחת קורת גג אחת כל נציגי הארגונים הדתיים לאומיים העולמיים.

עמיעד טאוב ו24/11/2008

בתמונה: מר קורט רוטשילד (עומד), מר אליעזר שפר, פרופ' משה קוה - נשיא אוניברסיטת בר אילן ופרופ' כרמי הורוביץ - רקטור מכון (צילום: איחוד בתי הכנסת בישראל)

במספר ימים בלבד הקדימו הארגונים האורתודוקסים העולמיים את איחוד המפלגות של הציונות דתית בישראל.

זאת, במפגן של אחדות בכנסים העולמיים שהתקיימו החודש בירושלים: הוועד הפועל הציוני, עצרת הסוכנות היהודית שבמוסדותיהם הנבחרים ישנה נציגות של תנועת המזרחי העולמית, משותפת עם האיחוד הלאומי, התנועה העולמית של "אמונה" שבראש עומדת עו"ד דינה האן, והארגון העולמי של בתי הכנסת והקהילות האורתודוקסיות שבראשו עומד אליעזר שפר.

המאבק העיקרי התנהל במושב מיוחד של עצרת הסוכנות היהודית שהוקדש לדיון על הנושא: "המשבר בנושא הגיור" שבו השתתפו פרופ' יעקב נאמן והרב חיים דרוקמן הדגישו בדבריהם כי המשבר בגיור נובע אך ורק בגלל בירוקרטיה מיותרת והעדר תקציבים להקמת בתי דין נוספים לגיור.

אך הרפורמים והקונסרבטיבים העדיפו להגיש הצעת החלטה האומרת, בין השאר, ש"הסוכנות היהודית דורשת מממשלת ישראל להכיר ולקבל כיהודים כל מי שהתגייר על ידי הרבנויות הקשורות לתנועה הקונסרבטיבית והרפורמית".

כנגד הצעת החלטה זו קמו בזה אחר זה נציגי תנועת המזרחי: הרב יוסף בלאו (ארה"ב), ד"ר דני לם (אוסטרליה), מר סולי סאקס, מר אברהם דובדבני (חבר וועדת נאמן), עו"ד דינה האן - יו"ר אמונה עולמית ואליעזר שפר - יו"ר הארגון העולמי של בתי הכנסת והקהילות האורתודוקסיות ובכוחות משותפים הצליחו לסכל את ההחלטה ולהורידה מסדר היום.

בקבלת פנים לכבוד הנציגות האורתודוקסית בעצרת הכללית של איחוד הקהילות בצפון אמריקה, התקיים בירור מעניין ומאלף שעניינו: החזון והשליחות של המנהיגות האורתודוקסית בעידן של תמורות.

הדיון נפתח בהרצאתו של פרופ' משה קוה - נשיא אוניברסיטת בר אילן. השתתפו בו פרופ' דניאל שפרבר, פרופ' נחום רקובר ופרופ' משה בר-אשר - שלושתם חתני פרס ישראל. הנציגים מחו"ל הדגישו את החשיבות של ניסוח משנה אידיאולוגית סדורה של האורתודוקסיה היהודית בימינו.

את דברי הנעילה השמיע מר קורט רוטשילד - יו"ר המרכז העולמי של המזרחי, ובדברי הסיכום הודה אליעזר שפר, היוזם של האירוע לח"כ זבולון אורלב - נשיא עמית של תנועת המזרחי העולמית, למנכ"ל סולי סאקס ולתנועת "אמונה" העולמית בראשותה של עו"ד דינה האן, על שיתוף הפעולה המבורך, והודיע על כוונתו להמשיך ליזום תוכניות ואירועים משותפים במטרה לייסד את "הקול המשותף" של המנהיגות האורתודוקסית העולמית.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49