רק אצל הנוער: מפד"ל וקדימה יושבים יחדיו

השבוע התקיימו הבחירות ליושב ראש 'תנועות הנוער הציוניות העולמיות'. הארגון מאחד תחתיו את כלל תנועות הנוער הציוניות הפועלות בקהילות היהודיות בתפוצות

עירית לוין ו26/09/2008

זאב שוורץ, מזכ"ל תנועת בני עקיבא העולמית עם בוגרי התנועה מבלגיה, הולנד, ברזיל, ארה"ב ואנגליה (צילום: צביקה קליין)

בצעד חסר תקדים, ובעקבות הרצון לאחדות בין התנועות נבחרו לתפקיד היו"ר, הוחלט פה אחד: מזכ"ל תנועת בני עקיבא העולמית (המזוהה עם המזרחי) זאב שוורץ, ויו"ר תנועת הנוער הציוני (המזוהה עם קדימה) סרחיו אדלשטיין.

שוורץ ואדלשטיין ינהלו יחדיו את הארגון ואף נפגשו בכדי ליישר קו בנושאים מגוונים. השניים יובילו את התיאום של כלל תנועות הנוער ויארגנו פעילויות משותפות בארץ ובעולם.

כמידי שנה יארגנו פעילות משותפת המאחדת בין תנועות הנוער. אשתקד ארגנו התנועות מסע הסברה אינטנסיבי ואירוע ענק להזדהות עם משפחות החיילים החטופים. השנה, החליטו תנועות הנוער לארגן מסע הזדהות עם צה"ל. כ-1500 חניכי תנועות הנוער העולמיות אשר משתתפים בתוכניות שנתיות בארץ ישתתפו במסע אופניים סביב הכנרת לאות הזדהות עם צה"ל. כמו-כן, ימשיכו תנועות הנוער במאבק ההסברה העולמית לשחרורו המיידי של גלעד שליט.

זאב שוורץ, מזכ"ל תנועת בני עקיבא העולמית קורא לאחדות בחברה הישראלית: "לפחות תנועות הנוער העולמיות עומדות בחזית מאוחדת, אולי כדאי שהמבוגרים ילמדו מהצעירים!"

סרחיו אדלשטיין, יו"ר הנוער הציוני: "הסוד הוא ה'ביחד'.יש במועצה דתיים, חילונים, שמאלנים, ימנים, קונסרבטיבים ואורתודוקסים יחדיו. אני מאמין שהאחדות שיש בתנועות הנוער יכול להביא את ההצלחה הגדולה".

תנועות הנוער הציוניות עולמית נלחמות בהתבוללות ומעודדות לעלייה לארץ, ומפעילה מאות שליחים ברחבי העולם מידי שנה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49