טקס בלגי-נוצרי לזכר השואה

נציגי הקהילה היהודית של בלגיה ונציגי הקהילה הנוצרית 'בני ברית' ערכו צעדה מיוחדת וטקס זיכרון לזכר השואה..

עמי שרון ו15/09/2008

(צילום: מאיר ונחוצקר)

(צילום: מאיר ונחוצקר)

אמש התכנסו נציגי הקהילה היהודית של בלגיה בכיכר התחנה המרכזית של אנטוורפן, כאשר לצידם התאספו נציגי הקהילה הנוצרית 'בני ברית'. את הטקס המסורתי ארגנה עיריית אנטוורפן בשיתוף ארגון בני ברית, והתקיים החל מהשעה 17:00 בתחנת הרכבת הראשית באנטוורפן- הסנטרל. לאחר פתיחת הטקס בתחנה המרכזית, החלה צעדה ברחובותיה המרכזיים של העיר אל עבר אנדרטה לזכר השואה הממוקמת ברחוב היהודי-'הבלגלה'.

לדוכן עלו נציגים ונואמים שונים, בניהם נציגי העירייה, נציגת 'בני ברית' וכן נציג הקהילה היהודית. בסוף האירוע ליוו ילדים נוצרים את הניצולים היהודיים אל בימת האנדרטה להנחת פרחי זיכרון. את האירוע כיבדו בנוכחותם כ 350 משתתפים, בניהם חברי תנועת בני עקיבא בבלגיה.

מאיר ונחוצקר, שליח בני עקיבא לבלגיה אשר השתתף בטקס: "בתור ישראלי, ההרגשה היתה מורכבת. מדהים איך הקהילה הכללית, הלא יהודית מכבדת כל-כך את הניצולים ואת היהדות, בניגוד למדינות אירופאיות אחרות. אם כי, עדיין ההשתתפות בטקס שכזה גורמת לי להבין שמקום העם היהודי הוא רק בישראל".

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49