מחאה אנטי ישראלית בכנס רפואי בינלאומי בדנמרק

מחאה אנטי ישראלית בכנס רפואי בינלאומי בדנמרק: המיצג הישראלי הושחר במדבקה צהובה הקוראת להחרמת ישראל

דפנה אנקור ו10/09/2008

(צילום: בלזר יחסי ציבור)

במהלך הכנס השנתי של איגוד הרופאים הגריאטריים שנערך בקופנהגן נחשפו המשתתפים הישראליים לפעילות אנטישמית: על מיצג של המרכז הגריאטרי ע"ש שהם, הודבקה מדבקת ענק הקוראת להחרמת ישראל.

במהלך הכנס הבינלאומי לרפואה גריאטרית EUGMS 2008 הנערך בתחילת השבוע בקופנהגן שבדנמרק, נחשפו המשתתפים הישראלים לפעילות אנטישמית.

כמקובל בכנסים רפואיים בינלאומיים משתתפי הכנס נוהגים להציג את מחקריהם על גבי פלקטים במסגרת תערוכה מקצועית המיועדת לבאי הכנס.

ד"ר קרולה ויגדר, מנהלת מחלקת המונשמים במרכז שהם לרפואה גריאטרית בפרדס חנה, הציגה על גבי פוסטר מחקר בנושא שימוש באנטיביוטיקה בישראל בקרב קשישים. מדובר על מחקר הכולל 14 בתי חולים בישראל ותוצאותיו חשובות להמשך טיפול יעיל באוכלוסייה הקשישה בישראל ובעולם. נושא המחקר של ד"ר ויגדר - HE USE OF ANTIBIOTICS IN HOSPITAL GERIATRIC WARDS IN ISRAEL.

ביום השני של התערוכה ד"ר ויגדר הופתעה לגלות שעל גבי הפוסטר שלה הודבקה מדבקת ענק עם רקע צהוב עליו הודפסו אותיות שחורות ובולטות הקוראת להחרים את ישראל: BOYCOTT ISRAEL

"כשראיתי את המדבקה ראיתי הכל שחור לנגד עיני ורגלי רעדו". מספרת ד"ר ויגדר "זו היא הפעם הראשונה שאני נתקלת באופן אישי באנטישמיות. אין ספק שמדובר על אירוע שהיה מתוכנן מראש ושמטרתו היה לגרום מהומה ולהפחיד את הנציגים הישראלים. אני חושדת ברופאים ממוצא מוסלמי מאנגליה אבל כמובן שאין לי מושג מי יכול היה לעשות דבר שכזה".

לדברי ד"ר בן ישראל , מנהל המרכז הרפואי ע"ש שהם: "הופתעתי לגלות שגם בקרב כנס סגור שכל המשתתפים הם רופאים בכירים מכל העולם אנו נתקלים בתופעות של אנטישמיות כה בוטה".

ד"ר ויגדר יחד עם רופאים ישראלים אחרים שהשתתפו בכנס פנו להנהלת הכנס שגינתה את המעשה והתנצלה בפני הרופאה. בנוסף הוגשה תלונה לאיגוד הישראלי לגריאטריה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49