במצוד סביב הגלובוס מנע יד לאחים משלושה מיסיונרים להתגייר במרמה

המיסיונר, ד"ר ומרצה למשפט בינלאומי, ביקש לשכנע את הקהילה החרדית בז'נבה ברצונו להתגייר כהלכה, אבל ליד לאחים נודע על כך והקהילה בראשות הרב פוזנר סילקה אותו משורותיה

דפנה אנקור ו10/09/2008

הם יודעים היטב את הסיבה. המיסיונרים מזהירים את אנשיהם מפני "ידם הארוכה של האחים" (מתוך עלונם הפנימי, 'כיוון', שהופיע בעב (צילום: עלון המיסיונרים)

המיסיונר המלומד שם פניו לישראל, כשהוא מצויד בהמלצות ידידים ממשרדי ממשלה, וביקש להתגייר על ידי בית הדין המיוחד לגיור, אולם בית הדין קיבל את ההוכחות שהציג יד לאחים על היותו של המבקש מיסיונר מובהק ושלל את הגירות. המיסיונר לא אמר נואש והרחיק לבית הדין ברומא, אולם גם כאן ציפתה לו ידם הארוכה של יד לאחים והרב גד אלדד, חבר בית הדין המקומי לגיור, הודיע לו כי בקשתו לא תיענה. גם בני הזוג החברים בעמותה מיסיונרית, נחלו כישלון דומה, בעקבות פעילות דומה. הכפר הגלובלי בשירות יד לאחים.

בקהילה החרדית בז'נבה בראשות הרב פוזנר, התייצב לפני שבועות אחדים ד"ר מלומד, מרצה למשפט בינלאומי, שסיפר על רצונו להתגייר כהלכה. הופעתו של האיש שידרה רצינות מוחלטת. הוא עטה על עצמו תלבושת דתית, לרבות מגבעת וחליפה, גילה ידע תורני רב והביע רצון משכנע לקבל עליו עול תורה ומצוות כשאף לא פרט אחד בחזותו הסגיר כי דבר מה אינו כשורה.

בעוד האיש עושה את צעדיו הראשונים בקהילה, יצרו אנשי יד לאחים קשר עם הרב פוזנר והציג בפניו חומר חד משמעי הקושר את הד"ר לפעילות מיסיונרית מובהקת. החומר כלל הוכחות ברורות על היותו של האיש נמנה עם מאמיני הדת המורמונית ופעיל מיסיונרי ברחבי העולם. בפני הרב פוזנר אף הוצגה עדות לפיה, בעודו מתערה בבית הכנסת של הקהילה, בחזות דתית, ניסה לדבר עם כמה מהתיירים שפקדו את המקום ולהפיץ את אמונתו הכוזבת. החומר המרשיע של יד לאחים אף כלל משפט שנרשם מפי האיש לפיו הוא מבקש להתגייר כדי שיהיה לו קל יותר לפעול בקרב יהודים, בהציגו עצמו כיהודי לכל דבר.

הקהילה הדתית דחתה אפוא את המיסיונר המתחזה. הלה שם פניו לישראל ובהתייצבו בפני בית הדין לגיור הגיש הצהרה כוזבת על טוהר כוונותיו כביכול. יד לאחים, שעקב מקרוב אחר תנועות האיש, הזדרז להגיש חברי בית הדין המיוחד לגיור, את החומר המפליל ותעודת הגיור המיוחלת לא ניתנה למיסיונר.

בעקשנות מיסיונרית אופיינית החליט הד"ר המיסיונר לפנות לרומא. הבחירה בבירת איטליה כמקום מפלט לא הועילה למתחזה. ידם הארוכה של יד לאחים הגיע גם לשם והרב גד אלדד, חבר בית הדין לגיור ברומא, הבהיר לו כי בקשתו נפסלת.

גורל זהה היה מנת חלקם של בני זוג מפרנקפורט שבגרמניה, חברים פעילים בעמותה המיסיונרית הנודעת לשמצה בשם 'שובך'. הללו החלו בתהליך הגיור שלהם 'מועצת הרבנים אוף אמריקה', אולם בית הדין דחה אותם בשבוע האחרון עם התקבל המידע המרשיע עליהם מיד לאחים.

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ, אישר את פרטי המקרים וגילה כי בימים האחרונים פנה לבתי הדין בגיור בעולם כולו והציע נוסח תצהיר מפורט ונוקב שעליו יידרשו לחתום המבקשים להתגייר. בתצהיר אמורים המבקשים להבהיר מעל כל צל של ספק את התנערותם המוחלטת מהאמונה הנוצרית ומכל דבר הקשור בה - הצהרה האסורה לחלוטין על מאמיני הדת הנוצרית. "גם אם לא תהיה בכך ערובה מוחלטת למקרי מרמה שכאלו, יהיה בכך משום הצבת סכר בפני המיסיונרים המבקשים להשתמש בעובדת היותם גרים ובאזרחות ישראלית שיקבלו כתוצאה מכך, כדי לקבל את פעילותם המיסיונרית", הסביר הגרש"ב ליפשיץ.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. כת גורו כלב מאיירס
  (05/11/2012)
  נשלח למסיונרית erin e adams tampa fl גם את שיקרת וראצית להתגייר עבדת על משפחה ובסוף השקרים שלך נחספו קיבלת הדרכה מגורו איש רע כלב מאיירס ונפלת וגורשת מישראל גורו כלב מאיירס מעשיו ומחדליו יתן את הדין יפה יפה יגיע יומו
 2. כת גורו כלב מאיירס
  (05/11/2012)
  נשלח למסיונרית erin e adams tampa fl גם את שיקרת וראצית להתגייר עבדת על משפחה ובסוף השקרים שלך נחספו קיבלת הדרכה מגורו איש רע כלב מאיירס ונפלת וגורשת מישראל גורו כלב מאיירס מעשיו ומחדליו יתן את הדין יפה יפה יגיע יומו
 3. שלוחה של כת כלב מאיירס
  (18/11/2012)
  כת משיחים היו בארץ ובעזרת כלב מאיירס ניסו להתגייר במירמה השם של המשפחה cheryl r mather erin e adams karyn kacion mather כולם ביחד עם בעלים כת יהודים שבויים בכת פחד ומירמה בגוגל נמצאה כתובת שפורסם הצילו יהודים מכת רשע

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49