541 צעירים יהודים נחתו בארץ במסגרת תכנית "יהודה הצעיר"

541 צעירים יהודים מארה"ב, קנדה, בריטניה, שוויץ, שוודיה וניגריה נחתו בישראל במסגרת התכנית החדשנית של תנועת-הנוער העולמית "יהודה הצעיר" שבחסות ארגון נשות הדסה

עירית לוין ו10/09/2008

משתתפי התכנית בעיר העתיקה, ליד הכותל (צילום: כותרת יחסי ציבור)

קית' ברמן, מנהל התכנית, מסר: "תכנית יהודה הצעיר מעודדת יותר ויותר צעירים יהודים מרחבי העולם לבלות את השנה האחרונה שלפני האוניברסיטה בישראל. התכנית כוללת התנדבות בקהילה וחינוך ציוני לצד ביקור של חלק מן הצעירים בקהילות יהודיות בעולם, כגון: הודו, אתיופיה ומרוקו וכן סדנאות עם שפים מובילים. מאות משתתפי התכנית משקפים קשת רחבה של זרמים ביהדות החל מצעירים חילוניים ועד אורתודוקסים".

(צילום: כותרת יחסי ציבור)

"אנו רואים פריצת-דרך בגישה של הורים המאמינים, כי שנה של שהות בישראל תחזק בקרב ילדיהם את הזהות היהודית ותכין אותם להצלחה באוניברסיטה" אומר ברמן "אפילו מוסדות יוקרתיים כגון אוניברסיטת הארווארד ופרינסטון מכירים ברווח שמפיקים הצעירים מהתכניות שלנו". בנוסף, הייחוד שבתכנית השנתית של "יהודה הצעיר" הוא בטיפוח מצוינות. לראשונה השנה, משתתפי התכנית יוכלו להתמחות באמנות חזותית, אמנויות הבמה, בישול, עיצוב, אופנה, ספורט ורפואה. "אנחנו מציעים אפשרויות בחירה רבות ומגוונות אבל הכלל הבסיסי של אהבת-ישראל ויהדות נותר בעינו" אומר ברמן.

ננסי פלצ'וק, נשיאת הדסה העולמית אומרת כי היא מאושרת על כך שיותר ויותר צעירים מארה"ב בוחרים לשהות במשך שנה מחייהם בישראל "הדסה מכירה מקרוב את ההשפעה העצומה של התכנית השנתית של "יהודה הצעיר" כמנוף להמשכיות היהודית ולצמיחת מנהיגות יהודית בישראל, באמריקה וברחבי העולם".

"יהודה הצעיר" מפעיל את התכנית הגדולה ביותר המיועדת לצעירים אחרי תיכון, בוגרי בתי"ס ציבוריים ויהודיים. משתתפי התכנית מחלקים את שהותם בארץ לשלושה חודשים בירושלים, שלושה חודשים בבת-ים וחולון ושלושה חודשים ברחבי הארץ. "יהודה הצעיר" ממומן על-ידי ארגון נשות הדסה, ארגון הנשים הגדול ביותר בארה"ב, ומשתף-פעולה עם "מסע" של הסוכנות היהודית.

בקרב בוגרי "יהודה הצעיר" יש שיעור גבוה של עלייה ארצה ושיעור של מעל 90 אחוז בנישואים יהודיים.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49