עקב המצב הביטחוני בגיאורגיה: עשרות פניות מיהודי גיאורגיה לעלות לישראל

שליח מיוחד של הסוכנות היהודית הגיע בשעות אלו לגורי על כדי לאתר את היהודים האחרונים בעיר ולבדוק אפשרויות סיוע

עירית לוין ו12/08/2008

בית כנסת בגיאורגיה (צילום: ויקיפדיה העברית)

למעלה 50 יהודים פנו ביממה האחרונה לנציגות הסוכנות היהודית בגיאורגיה בבקשה לעלות לישראל ולהצטרף לקרוביהם בארץ. חלקם הנם יהודים מהעיר גורי הקרובה לגבול עם דרום אוסטיה, אשר התפנו בסיוע הסוכנות היהודית לבירת גיאורגיה טביליסי.

שלשום (9 באוגוסט) פתחה הסוכנות היהודית חדר מצב בגיאורגיה כדי לסייע ליהודים במדינה.

במקביל פתחה הסוכנות היהודית חדר מצב בישראל שבו התקבלו עד כה מאות פניות של ישראלים הדואגים לשלום קרוביהם היהודים והישראלים בגיאורגיה.

הסוכנות היהודית פועלת בתיאום מלא עם משרד החוץ.

בשעות אלו הגיע לעיר גורי המופגזת ראש המשלחת של הסוכנות היהודית בחבר המדינות אלכס כץ על מנת למצוא את היהודים האחרונים בעיר ולבדוק אפשרויות לסייע להם ולאפשר להם להתפנות לעיר הבירה טביליסי או לעלות לישראל.

הקהילה היהודית בגיאורגיה מונה היום כ-12000 יהודים שרובם מתגוררים במרכז המדינה, בעיקר בעיר הבירה טביליסי. על פי נתוני הסוכנות היהודית בגורי נשארו יהודים בודדים בלבד.

יו"ר הסוכנות היהודית זאב בילסקי אמר בשיחה עם שליח הסוכנות היהודית בגיאורגיה גרגורי ברודסקי: "זו מחויבותה ותפקידה של הסוכנות היהודית בשם כל העם יהודי בארץ ובתפוצות לסייע ליהודים בגיאורגיה בעת משבר".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49