המתנחלת הדתייה של בייג'ינג

כחלק ממהכנות לאולימפיאדה שתיפתח בשבוע הבא נערכים הסינים גם לקבלת בת אל גטרר מתנחלת דתייה שתתמודד על מדליה אולימפית בענף אומנות הלחימה- טאקוונדו. תנועת חב"ד כבר הקימה מסעדה כשרה בכפר האולימפי.

עמיעד טאוב ו04/08/2008

גטרר.זרזה את הקמתה של מסעדה כשרה בכפר האולימפי (צילום: יהושע מור יוסף תקשורת)

גטרר ורואה.גאווה לבנימין (צילום: יהושע מור יוסף תקשורת)

אם כמות הפועלים הסינים ברחבי ישראל הביאה אותכם לחשוב שבסין אוכלים בעיקר כלבים תחשבו שוב. אולימפידת בייג'ינג שתיפתח בסוף השבוע טומנת בחובה מסעדה כשרה בלב ליבו של הכפר האולימפי זאת באדיבותה של בת אל גטרר בת ה-20 מתנחלת דתייה מהיישוב כוכב יעקב שתתמודד על מדליה אולימפית  בענף אומנות הלחימה- טאקוונדו.

גטרר הצעירה, בוגרת אולפנת עפרה התאהבה בטקוואנדו בגיל 12 ומאז היא מכוונת מעלה הן בבעיטות והן במטרות הספורטיביות ובדרך כלל מצליחה.
עד היום זכתה גטרר במקום הראשון באליפות שבדיה בשנת 2006, במקום הראשון באליפות אוסטריה בשנת 2007 ובמקום השלישי בבלגיה. גטרר זכתה גם שמונה פעמים רצופות באליפות הארץ בקטגורית המשקל של עד 55 ק"ג.

 ב- 21/08/08 תתחרה גטרר מול 16 בנות בקטגוריית משקל של עד 55 ק"ג. סדר התחרות וזהות המתחרות ייקבע בהגרלה בסין עצמה, אך ידוע שלבת אל דרושים שלושה ניצחונות בלבד על מנת להשיג מדליה אולימפית.

גטרר עצמה מקפידה לשמור על היותה דתייה למרות הקשיים האוביקטיביים כספורטאית כאשר היא מקפידה להביא מהארץ אוכל כשר לתחרויות בחו''ל ולא לנסוע ולחלל שבת גם אם היא נאלצת להשתתף בתחרות הנערכת בשבת. 

גטרר עצמה לא מוכנה להתחייב למדליה אך מצהירה כי תעשה כל על מנת לקחת אותה: "הגעתי לאולימפיאדה למרות כל ההערכות שלא אצליח וזה מוכיח שאין טעם ל'המר' לפני. אני בכושר טוב, התאמנתי ואני מבטיחה לתת את מקסימום היכולת. אני מקבלת המון תמיכה ופרגון בהתנחלות כוכב יעקב ואני בהחלט מצפה לעמוד בציפיות של כולם." 

ערב היציאה נפגשה גטרר היום עם ראש המועצה האזורית מטה בנימין לקראת נסיעתה לאולימפיאדה בסין.

משפחת גטרר, ממייסדות היישוב כוכב יעקב, הגיעה אף היא לטקס הפרידה. בטקס אמר רואה כי עצם הגעתה לתחרות הבינלאומית היא כבר הישג שכולנו גאים בו, ובירך אותה בהצלחה רבה בתחרויות.

רואה העניק לה מתנת פרידה תכשיט של החברה הממשלתית למדליות ומטבעות, ובו מנורה וסמלי מזל.

בת אל הודתה מאד על התמיכה של כל תושבי מטה בנימין ותושבי כוכב יעקב, ואמרה כי היא גאה לייצג את בנימין ואת היישוב שלה, כמו את מדינת ישראל כולה.

בת אל סיפרה לרואה כי היא שומרת הכשרות היחידה מכל ספורטאי האולימפיאדה, ולכבודה הקימה חב"ד מסעדה כשרה בכפר האולימפי.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. נראית חמודה אמיתית
  (04/08/2008)
 2. מדליה על ההשקעה והיכולות
  (04/08/2008)
  זה כבר יש לך
 3. יאללה בת אל תראי לכולם מאיפה צמחת
  (04/08/2008)
 4. מלכה אמיתית
  (04/08/2008)
  וכבוד לרמאללה
 5. זאת אינה דרך היהדות
  (06/08/2008)
  אנחנו אמורים להיות אור לגויים ולא הגווים אור לנו! ה"כבוד" הזה הוא כבוד מזויף וישראל לא תרויח שום דבר ממנו!

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49