''הישרדות'' גרסת בני עקיבא

בני נוער יהודים מרחבי העולם מתאחדים בימים אלו במחנה סיירים של בני עקיבא אירופה

דפנה אנקור ו11/08/2008


השרדות גרסת בני עקיבא

משלחת ישראלית של כ-40 בני נוער בגילאי 15 נמצאית בימים אלה ממש ב'מחנה סיירים' של תנועת בני עקיבא העולמית שבהרי טירול באוסטריה.

(צילום: דוברות תנועת בני עקיבא העולמית)

בני הנוער, בעיקר ממרכז הארץ וירושלים, הם חניכי תנועת בני עקיבא מישראל אשר המשתתפים במשלחת ייחודית כשגרירי מדינת ישראל. המיונים היו קפדניים, ומתוך הפונים הרבים התקבלו רק 40 'שליחים צעירים'.

חברי המשלחת עברו הכנה מוקדמת בארץ שכללה סדנאות גיבוש, מנהיגות והסברה ישראלית.

לסרטון אודות המחנה הקליקו כאן.


מהו מחנה סיירים אירופה?
מחנה סיירים הוא אחד ממחנות הקיץ היהודיים האטרקטיביים והוותיקים בעולם. המחנה מופעל ע"י המחלקה האירופאית של בני-עקיבא באמצעות מיטב המדריכים והשליחים מאירופה וישראל. גם השנה נמשיך במסורת של מצוינות והנאה רבה במחנה סיירים.

במסגרת המחנה נפגשים החברים מהארצות השונות בנוסף על האטרקציות והחוויות הרבות גם עם האידיאולוגיה החינוכית של תנועת בני-עקיבא - "תורה ועבודה" ברוח ארץ-ישראלית. מחנה סיירים שונה מאוד ממחנות קיץ יהודיים אחרים, וייחודיותו בכך שהוא אתגרי מאוד וכולל טיולים, ניווטים, וחווית שטח מרתקת. מחנה סיירים מהווה גם את נקודת הזינוק בהכשרת בני-הנוער לעצמאות ולתפקידי מנהיגות בתנועה ומחוצה לה.

במהלך המחנה עוברים החניכים מגוון של פעילויות הנאתיות וחווייתיות בצד פעולות מרתקות, שמועברות ע"י מיטב המדריכים. במחנה סיירים נהנים החברים מתחרויות ספורט, טיולי ניווטים, ועוד הפתעות לרוב. במחנה ישתתפו בני נוער מבלגיה, צרפת, הולנד שוויץ איטליה וטורקיה.

צביקה קליין, דובר תנועת בני עקיבא העולמית שהשתתף כנציג במשלחת הישראלית הראשונה (1999): "מטרת המשלחת הישראלית היא לגרום לכך שלבני הנוער היהודיים באירופה יהיה קשר ישיר עם ישראל. מוכח שאם יש לחניך קשר עם בני גילו מישראל, הסיכוי למוערבות ולעלייה גדולים בהרבה. עד היום אני בקשר עם חלק מחבריי למחנה, חלקם אף עלו ארצה. זה נורא מרגש להתקל בהם מידי פעם באוטובוס".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. סיירים אירופה
    (19/11/2008)
    כל מישמכיר את זהומתבט מאוד עםלנסוע שיסע!! זה הדבר הכי כייף שעברתי בחיים שלי,מכירים אנשים חדשים מציאותשונה עולם חדשרענןויפה קצת יוצאיםמהבועה ורואיםמה קורה סביבנו..זה פשוט שווה,היה לנו מדריכים תותחים ממש שזהעשה רבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49