הקהילות היהודיות ברחבי העולם הזדהו עם בני משפחות החטופים

הסוכנות היהודית וההסתדרות הציונית הפיצו ערכת הסברה אינטרנטית בעולם היהודי הכוללת מידע נרחב על הבנים ותפילות לעילוי נשמתם

דפנה אנקור ו17/07/2008

(צילום: דובר צה''ל)

גם הקהילות היהודיות ברחבי העולם ישתתפו בכאבן העמוק של משפחות החיילים אהוד גולדווסר ואלדד רגב - הסוכנות היהודית וההסתדרות הציונית העולמית, בתאום עם מטה ההסברה הלאומי במשרד ראש הממשלה ומשרד החוץ, הפיצו  ערכת הסברה אינטרנטית לראשי קהילות היהודיות ולארגונים יהודיים ובינלאומיים ברחבי העולם ובה מידע רב על החיילים, תפילות לעילוי נשמתם ופעילות חינוכית והסברתית. הערכה גם נועדה להבליט בעולם את פשעיו הנתעבים של רוצח הילדים סמיר קונטאר אל מול חגיגות השמחה בלבנון.

באיגרת מיוחדת שתופץ עם הערכה, קורא יו"ר הסוכנות היהודית, זאב בילסקי, לראשי הקהילות היהודיות ליזום עצרות אבל והזדהות ולהתפלל לעילוי נשמתם של אודי ואלדד. בילסקי ציין כי הסוכנות היהודית וההסתדרות הציונית ליוו בשנתיים האחרונות, ביחד עם הקהילות היהודיות, את המאבק של משפחת רגב ומשפחת גולדווסר לשחרור בניהן והן ימשיכו לגייס את דעת הקהל העולמית במאבק לשחרורו של גלעד שליט.

הערכה, שמופיעה באתר מיוחד שנפתח באינטרנט, נועדה גם לתת מענה לפנייתם של ראשי קהילות רבים לקבל מידע בנושא. היא כוללת את תמונותיהם של החיילים החטופים ותולדות חייהם, פרטים על אירוע החטיפה כולל מפות מפורטות מהאזור ותגובת המשפחות להחלטת הממשלה. כמו כן, היא כוללת תפילות מיוחדות לעילוי נשמתם של החיילים, מצוות פדיון השבויים והערבות ההדדית בעם ישראל וחומרים חינוכיים נוספים. באתר ניתן גם לצפות בפרטי הרצח האכזרי של הרוצח סאמיר קונטאר במשפחת הרן בנהריה.

לדברי עמוס חרמון, הממונה על תחום ההסברה בסוכנות היהודית, החומרים שיופיעו בערכה נועדו גם להבליט ברחבי העולם את הניגוד המזוויע בין חגיגות ה"ניצחון" למענו של רוצח ילדים מתועב, אל מול אבלן הכבד של משפחות החיילים. המידע גם יאפשר ליהודים ברחבי העולם להתפלל או לקיים טקסים לזכרם של החיילים.

כתובת האתר שבו מופיעה הערכה האינטרנטית - www.abducted.org.il

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. Vancouver Real Estate House
    (14/04/2016)
    I was suggested this blog by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my difficulty. You’re wonderful! Thanks!

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49