דר' יואל מרגי נבחר לנשיא הקונסיסטואר

דר' יואל מרגי (47), רופא עור, נבחר לתפקיד נשיא הקונסיסטואר - מועצת הקהילות הדתיות בצרפת

עירית לוין ו29/06/2008

דר' יואל מרגי (ראשון מימין) חותם על מגילת ברית ידידות של בית הכנסת "דון יצחק אברבנל" בפריז, לבין בית הכנסת "אהבת ישראל" (צילום: איחוד בתי הכנסת בישראל)

דר' יואל מרגי, (47) רופא עור בעל שם עולמי, נשוי ואב לארבעה ילדים, נבחר לתפקיד נשיא הקונסיסטואר - מועצת הקהילות הדתיות בצרפת, ויכנס לתפקידו בעתיד הקרוב.

הקונסיסטואר נוסד לפני 200 שנה (1808) על ידי נפוליאון, ולמרות השינויים שחלו בארגון ברבות השנים, הקונסיסטואר עדיין מהווה מוסד מרכזי חשוב של בתי הכנסת, הקהילות, הרבנים, מערכת הכשרות והשירותים הדתיים של כל יהודי צרפת.

באיגרת שהפיץ אליעזר שפר, יו"ר הארגון העולמי של בתי הכנסת והקהילות האורתודוקסיות בקרב המנהיגות האורתודוקסית העולמית, הוא מציין את העובדה שדר' יואל מרגי מייצג את הארגון העולמי של המנהיגות האורתודוקסית, בנשיאות התנועה הציונית, פעיל שנים רבות בטיפוח הקשרים עם מדינת ישראל ועומד בראש המיזם של ברית ידידות לפיתוח קשרי ידידות קהילתיים, חינוכיים, תרבותיים וחברתיים בין בתי הכנסת והקהילות האורתודוקסיות בתפוצות לבין עמיתיהם במדינת ישראל.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. קורות חיים
    (06/02/2013)
    על שם כהן אלברט אברהם בן שלמה נולד בשנת 6 . 8 .1939 בעיר שוק לרבע שבמרוקו אבקש אם תוכלו לשלוח את הפרטים עם המון ברכות ותודה רבה יענקלה

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49