יהודה משי זהב גילה את בני עקיבא בגרמניה

יו"ר זק"א, יהודה משי זהב, השתתף בסמינר עם חניכי בני עקיבא העולמית בגרמניה

דפנה אנקור ו17/06/2008

משי זהב והחניכים

בסוף השבוע האחרון התקיים סמינר לכ-100 סטודנטים יהודיים מרחבי גרמניה בבאד זובנהיים, עיירה קטנה מחוץ לפרנקפורט. את הסמינר ארגנה תנועת להב"ה המשתייכת לארגון הקהילות היהודיות בגרמניה יחד עם שליחי בני עקיבא העולמית בגרמניה. אורח הכבוד: יהודה משי זהב.

בסוף השבוע האחרון התקיים סמינר לכ-100 סטודנטים יהודיים מרחבי גרמניה בבאד זובנהיים, עיירה קטנה מחוץ לפרנקפורט. את הסמינר ארגנה תנועת להב"ה המשתייכת לארגון הקהילות היהודיות בגרמניה יחד עם שליחי בני עקיבא העולמית בגרמניה.

בנוסף לאורחים שהגיעו מטעם התנועה בארץ, הופיע יהודה משי זהב, יו"ר זק"א, כשעה לפני כניסת השבת, יחד עם עוזרו האישי. האורח הספונטני הפך בן רגע לאורח הכבוד של הסמינר.

"היה כל-כך מפתיע לראות דווקא את יהודה משי-זהב בסמינר שאנחנו מארגנים" מתאר זאבי שלזינגר, שליח בני עקיבא ולהב"ה בברלין "הרי אנחנו מזוהים עם בני עקיבא והציונות הדתית, ולא רגילים לזה שיש לנו נציגים מהמגזר החרדי באירועים".

שלזינגר מוסיף: "רוב החניכים לעולם לא היו בארץ ובקושי מתמצאים ביהדות, ופתאום מופיעים שני חסידים מישראל, לבושים כמיטב המוסרת החסידית".

האורחים הצטרפו לתפילת ערב השבת בסגנון "קרליבך" של שירה, ריקודים ושמחה. "בהתחלה הם נראו קצת מאופקים" מספר שלזינגר "אך במשך השבת, ככל שעבר הזמן הם כר לגמרי נכנסו לראש של בני עקיבא". חניכי בני עקיבא הטריים (משי זהב ועוזרו), רקדו על הכיסאות בליווי שירי שבת (ואפילו שרו כמה 'שירי סוכנות' וותיקים), התפללו יחד תפילה לשלום חיילי צה"ל ומדינת ישראל, והשתתפו בהרצאות השונות בנושאי יהדות  וישראל.

משי זהב שיתף את הצוות והשליחים הישראליים בסיפורו האישי כילד חרדי שגדל בנטורי קרתא, ועד להקמת ארגון זק"א אשר עומד בראשו. "פעם חשבתי שה"ציוניים" הם האויב" סיפר משי זהב למשתתפים "כיום אני מבין שכולנו בסירה אחת  וחייבים לאחד את הכוחות".

צביקה קליין, דובר תנועת בני עקיבא העולמית שהשתתף בשיחה עם משי זהב משחזר: "שמתי לב שהיינו קבוצה של כ-20 ישראליים מכל קצוות הקשת החברתית: חסידים, חרדים, חילונים, דתיים, חוזרים בתשובה, תושבי יש"ע, תושבי הפריפריה, אזור המרכז ועוד. ישבנו כולנו יחדיו בנוחות ודיברנו על נושאים מעניינים". קליין מדגיש "כמה עצוב שאני צריך להגיע עד לגרמניה בכדי ללמוד להכיר את העם שלי, אנשים שאני פוגש באוטובוס מידי יום. ובכל זאת, זו הייתה חוויה מיוחדת במינה".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. השתגעתם שם בבני עקיבא? לשתף פעולה עם משי זהב
  (17/06/2008)
  הוא כבר החזיר את הכסף לקיבוץ לביא ? קראו את הכיסוי ברוטר ובnrg: http://rotter.name/kolot/prime/10730.shtml הרי האיש הודח מתפקידו על ידי רשם העמותו בגלל שעורויות כספיות. מה לתנועה ציונית נאצלת ולתחמן הזה?
 2. בני עקיבא תנועה של תמימים אבל הטיפש הוא מי שלא הזהיר אותם
  (18/06/2008)
  הנה לינק לתחקיר על משה משי זהב 'אחיו 'ותרגיליו זק"א הכספים. בכוונה אייני שם פה את עלילותיו עליהם נעצר כי זה לא ראוי לאנשים דתיים. http://www.nrg.co.il/online/11/ART/941/753.html
 3. לפחות הם עושים משהו!
  (23/10/2008)

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49