מקוואות חדשות ברחבי אירופה

ביוזמת "מרכז רבני אירופה" ערכו הרבנים סיור ''מקוואות'' ברחבי אירופה במסגרתו הוענקו ''תעודות כשרות'' למקוואות כשרות.

חיים נחתומי ו10/06/2008

לאור בקשות רבני קהילות בחו"ל, יצאה לאחרונה משלחת רבנים מ"מרכז רבני אירופה" לסיור מקוואות במספר מדינות באירופה בניהם: הונגריה ואוקראינה.

בראש המשלחת עמדו הרב ישראל יעקב ליכטנשטיין מלונדון, חבר נשיאות מועצת רבני אירופה ויו"ר אגף מקוואות ב"מרכז רבני אירופה", והרב מאיר פוזן מומחה עולמי למקוואות.

הרבנים יצאו לצורך בדיקת מקוואות קיימים והקמת מקוואות חדשים. הרבנים סיירו בקהילות הקודש בבודפסט ודבריצין שבהונגריה, ובערים וינצא וזיטומיר וברדישוב, שבאוקראינה, שם עמדו מקרוב על מספר מקוואות ודאגו שהם יהיו על פי כל הקריטריונים ההלכתיים.

הרב ליכטינשטיין ציין כי לאחרונה הולכים ונבנים מקוואות חדשים באירופה ויש צורך לעמוד בקשר רציף, לבדוק שהמקוואות יהיו כשרים ויתוחזקו על ידי אנשים יראי שמים. הרב פוזן הוסיף כי "יש לנו את הזכות לעמוד ולבדוק מקרוב ולעמיד מקוואות כשרים, בעזרתם של "מרכז רבני אירופה" שדואגים להרחבת גבולות הקדושה והטהרה במדינות באירופה".

מנהל אגף המקוואות ב"מרכז רבני אירופה" הרב טורצקי אמר כי "מדובר באחד הסיורים החשובים בנושאי טהרת המשפחה וכי סיור זה מגביר את הקשר האמיץ בין הרבנים הגאונים שליט"א חברי "מרכז רבני אירופה" לבין הרבנים ואנשי הקהילות השונות".

בסיורים שולבו פגישות חשובות עם רבנים וראשי הקהילות לצורך חיזוק וביסוס החיים התורניים. הרבנים הודו למשלחת החשובה על שהואילו מזמנם וטרחו להגיע כדי לעמוד מקרוב על תחזוקת המקוואות.יש לציין כי כיום מוענקות תעודות כשרות למקוואות אשר נבדקו בקפידה ונמצאו כשרים למהדרין.

התעודות יציבו רף גבוה מחד והקמת מאגר מקוואות העומדים תחת פיקוח מאידך.עוד נמסר כי "מרכז רבני אירופה" יחלקו חוברות הלכתיות מיוחדות לעוסקים כל השנה בתחזוק המקוואות, בה מתומצתים ההלכות הנצרכות בנושא הכשרות.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49