ישראלית נרצחה במוסקבה נרצחה בידי נרקומן

ישראלית בשנות ה-20 לחייה ששהתה בשליחות במוסקבה נרצחה בידי נרקומן. מתנדבי זק"א במקום דואגים למנוע נתיחה והבאתה לקבורה בארץ.

דפנה אנקור ו04/06/2008

ישראלית בשנות ה-20 לחייה נרצחה ביום ראשון בלילה ברוסיה. הנרצחת, יעל אנדטינוב, ליוותה חברה לישיבת 'אהלי יעקב' במוסקבה, שם נתקלה בנרקומן ששיסף לפי החשד את גרונה. אנדטינוב, אם לשני ילדים, נמצאת ברוסיה בשליחות, במסגרתה לומד ומלמד בעלה בישיבת 'אהלי יעקב'.

נציג זק"א במוסקבה, שעיה דייטש, אמר כי "מדובר באירוע מזעזע. המתנדבים שלנו הגיעו למקום ואספו את הממצאים החייבים בקבורה עפ"י ההלכה".

על האירוע עצמו סיפר דייטש, כי "עדי ראייה בזירת האירוע ספרו כי בשעת לילה נשמעה צעקה ליד הישיבה, וכוחות כיבוי אש הממוקמים ליד הישיבה, הגיעו לזירה במהרה. הם הזעיקו את המשטרה, שהצליחה לתפוס את החשוד ברצח. ככל הנראה, הרקע לרצח פלילי". עוד סיפר דייטש כי בעלה של הנרצחת יצא לכיוון הישיבה כששם לב שהיא מאחרת להגיע הביתה וכשהגיע לפתח הישיבה נתקל בהתקהלות והתבשר על מותה.

בעלה של אנדטינוב הגיע לתחנת המשטרה, מלווה בנציגי הקהילה.

אנדטינוב עלתה לישראל לפני כמה שנים והתגוררה במעלה עמוס. היא נסעה לרוסיה עם בעלה, שם שימשה כגננת בקהילה היהודית.

במוסקבה פועל הרב הראשי של רוסיה, ברל לזר, מול השלטונות המקומיים כדי למנוע את נתיחת גופתה של הנרצחת, ובמקביל פועלים אנשי ארגון זק"א להביא את גופתה לקבורה בישראל.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49