נשיא קעיד''ר:ישראל היא המרכז הרוחני של היהודים דוברי הרוסית

בשבוע הבא יגיעו לישראל נציגים יהודיים בכירים של כ-30 מדינות בהם חיים יהודים דוברי רוסית על מנת להשתתף בועידה השנתית של הקונגרס היהודי העולמי של יהודים דוברי רוסית בעולם.

שיר פרידמן ו14/05/2008

ריגר.להדק את הקשר עם המדינה (צילום: טל בדרק)

בשבוע הבא, בימים ד'-ה', ה-21-22 למאי, ייערך בירושלים הקונגרס העולמי של יהודים דוברי רוסית מכל העולם, בהשתתפות כשלושת אלפים צירים, נציגים ואורחים, בהם שרים, חברי כנסת ואישי ציבור מהארץ ומשלושים מדינות. דיוני הקונגרס שולבו במסגרת חגיגות ה-60 לעצמאות המדינה, ולקראת הקונגרס יגיע לישראל בשבוע הבא נשיא הקונגרס, בוריס שפיגל, העתיד להיפגש עם נשיא המדינה שמעון פרס, יו"ר הכנסת דליה איציק ועוד מנהיגים.

לקראת דיוני הקונגרס, שיעסקו בעיקר בהידוק הקשר בין מדינת ישראל וקהילות דוברי רוסית בעולם כולו, אומר שפיגל: "היהודים דוברי רוסית בכל העולם רואים במדינת ישראל את המרכז הרוחני של העם היהודי כולו".

שפיגל ציין כי "במלאת למדינת ישראל 60 שנות עצמאות, יהודי העולם הדוברים רוסית מברכים את המדינה ומבטיחים להדק את הקשרים הכלכליים והחברתיים בין שלושים קבילות שבהם מתגוררים דוברי רוסית ובין מדינת ישראל. מטרת הקונגרס היא להקים בקהילות היהודיות שבהן חיים דוברי רוסית שדולות שתפעלנה לקידום היחסים בין הקהילות ובין מדינת ישראל וכן לפעול לרווחת היהודים החיים באותן קהילות מכל ההיבטים בהם חינוך יהודי, רווחה, ועוד".

סגן נשיא הקונגרס הוא ח"כ לשעבר גנדי ריגר, שאמר כי מטרות הקונגרס היהודי העולמי של דוברי רוסית הם בראש ובראשונה "להדק את הקשר עם מדינת ישראל ולשמור על האינטרסים של יהודים דוברי רוסית בקהילות יהודיות ברחבי העולם".

ריגר הוסיף כי בנוסף לדיוני הועידה "פועלים לצד הקונגרס כמה גופים נוספים בהם מועדון כלכלי שמאגד בתוכו אנשי עסקים יהודים משלושים קהילות שבהם חיים דוברי רוסית בעולם, מטרת המועדון הכלכלי הוא לגשר ולחבר בין אנשי עסקים יהודיים ובין מדינת ישראל, ליצור קרקע פוריה ליזמות עסקית ולהביא לעידוד הפעילות הכלכלית בין אנשי עסקים ישראליים ואנשי עסקים יהודיים מכל העולם".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49