בירושלים החלו בהכנות לקראת המפגש השני בין צסק''א מוסקבה למכבי תל אביב

שתי הקבוצות הוזמנו לקונגרס היהודי העולמי של דוברי רוסית שייערך בסוף החודש בירושלים

עידן הראל ו06/05/2008

שפיגל.גשר ליחסים טובים

ריגר.דאגה לאינטרסים של הקהילות (צילום: עמיעד טאוב)

אלופת אירופה הטריה קבוצת צסק"א ממוסקבה וסגניתה מכבי תל-אביב עשויות להיפגש בקרוב מאד שוב, אבל הפעם לא על פרקט מגרש הכדורסל אלא באולם אירועים בירושלים, לאחר ששתי הקבוצות הוזמנו להשתתף בקונגרס היהודי העולמי של דוברי רוסית שייערך בסוף החודש בירושלים.

את ההזמנה שיגר לשתי הקבוצות נשיא הקונגרס בוריס שפיגל באמצעות סגנו הישראלי ח"כ לשעבר גנדי ריגר. שפיגל וריגר בירכו את שתי הקבוצות על ההישג הספורטיבי הגדול "אנחנו רואים במפגש הספורטיבי בין צסק"א ומכבי תל-אביב סימליות גדולה לחיבור בין יהודים דוברי רוסית ברחבי העולם ובין מדינת ישראל וגשר לקשרים טובים בין ישראל ורוסיה" אמר בוריס שפיגל.

הקונגרס העולמי של יהודים דוברי רוסית יתקיים בבניני האומה בירושלים ב- 21 ו-22 למאי בהשתתפות שרים ח"כים אישי ציבור ומאות משתתפים מ- 30 קהילות יהודיות של דוברי רוסית ברחבי העולם. בקונגרס אמורים להשתתף גם נשיא המדינה שמעון פרס, ראש האופוזיציה בנימין נתניהו ויו"ר העבודה אהוד ברק. גם ראש הממשלה אהוד אולמרט הוזמן, אם כי לאור המצב שנוצר ספק אם אכן הוא יגיע לפתיחה החגיגית.

הקונגרס שתוזמן במיוחד לחגיגות ה- 60 למדינת ישראל וליום העצמאות, מעורר עניין רב בארץ ובעולם היהודי. סגן הנשיא גנדי ריגר ציין כי הקונגרס הציב לעצמו כמה מטרות מרכזיות ובהן דאגה לאינטרסים של שלושים קהילות יהודיות ברחבי העולם שבהן חיים דוברי רוסית, העמקת הקשר בין הקהילות דוברות הרוסית ובין מדינת ישראל.

בנוסף לכך לצד הקונגרס פועלים עוד כמה גופים ייחודיים, בהם מועדון כלכלי שבו מאוגדים צירי הקונגרס שהם אנשי עסקים שייעסקו בדיונים כלכליים ובשיתופי פעולה ויזמות עיסקית, מועדון פרלמנטרי, שייאגד בתוכו את צירי הקונגרס שהם חברי פרלמנטים בארצות מוצאם שינהלו שיח עם פוליטיקאים ישראליים וינסו לקרב בין ישראל ומדינותיהם ועוד.

נשיא הקונגרס הוא המיליארדר היהודי בוריס שפיגל טייקון בענף הפרמצבטיקה.
שפיגל, יהודי חם ותומך נלהב בישראל, החל לפעול במסגרת הקונגרס בשנים האחרונות והוא צפוי להגיע לישראל בעוד תשעה ימים ביחד עם יו"ר הפרלמנט הרוסי לסידרת פגישות עם נשיא המדינה שמעון פרס, ראש הממשלה אהוד אולמרט ויו"ר הכנסת דליה איציק.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49