גרמניה: טקס יום שואה אלטרנטיבי

בעוד בארץ תשמע צפירה, האנשים יעמדו דום, וטקסים לציון יום השואה ייערכו ברחבי הארץ דווקא בגרמניה יתקיים טקס מעט שונה לציון יום השואה.

עודד בן צבי ו29/04/2008

חניכי בני עקיבא העולמי

בעוד בארץ תשמע צפירה, האנשים יעמדו דום, וטקסים לציון יום השואה ייערכו ברחבי הארץ דווקא בגרמניה יתקיים טקס לציון יום השואה קצת אחר.

היום פרסם כתב עיתון 'ישראל היום' יהודה שלזינגר כי בעיר קלן שבגרמניה מתכננות שתי שליחות של בני עקיבא לקיים טקס יום השואה אלטרנטיבי שיכלול תכנים שונים מאד מהמקובל, במהלך היום ייצרו מעיין חדר 'שאנטי' עם נרות ומוזיקה יהודית מודרנית, עוד מתוכנן ערב שירה בו יקבלו המשתתפים שירון עם שירים ישראליים פופולאריים כמו של סאבלינמינל, הדג נחש וגאיה בתרגום לשפה הגרמנית, ומספר הפעלות הקשורות ליום כל זאת במטרה שכמה שיותר אנשים מהקהילה היהודית במקום ייקחו חלק ביום המיוחד.

'יום השואה הרשמי בגרמניה מתקיים ב 9 בנובמבר שבו היה ליל הבדולח, אז התקיימו טקסים ועצרות רשמיות, כשמגיע יום השואה על פי הציון בישראל אין כמעט משתתפים, מעבר לכך לצעירים כאן קשה להתחבר לטקסים הרגילים ולתפילות ולכן החלטנו לעשות מעשה ועל ידי התכנים השונים, המיוחדים ו'עכשויים' יותר ננסה להביא כמה שיותר אנשים לציון היום, כך שדווקא בארץ הזו יזכרו אותו כמה שיותר ברור.' סיפרה טליה אפנזר שליחת בני עקיבא בקלן שבגרמניה.

'ננסה להמחיש לסטודנטים הגרמנים שיבואו את האבל הגדול, למשל, ביקשנו מהם להכין רשימות של כל האנשים שהם מכירים וננסה לצרף את כולם יחד וגם אז לא נגיע ל 6 מיליון זה אולי ימחיש את גודל האסון'.

טליה שהגיעה לגרמניה לפני 8 חודשים מספרת על ציון יום השואה דווקא בארץ הזו 'קשה מאד להיות בגרמניה כל השנה ובטח לקראת יום השואה- הקונוטציות לא מרפות, המקומות, המצבות ובמיוחד השפה מעוררים מחשבות.'

הקהילה היהודית בעיר מונה כ- 5,000 יהודים רובם מהגרים מרוסיה שהגיעו לגרמניה לפני שנים רבות וחלקם יהודים שנולדו בגרמניה.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49